×
Etiketë: ndihmon
Ekonomi30 Shtator 2020
Korporata Energjetike e Kosovës si pjesë të përgjegjësisë së saj sociale, ka marrë vendim që t’i trajnoj 100 të rinj dhe të reja në Qendrën e trajnimeve që funksionon në kuadër të kësaj korporate. Për...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Turqia është e vendosur të ndihmojë Azerbajxhanin "të rifitojë territoret e saj të okupuara" në Nagorno-Karabak, tha sot një përfaqësues i presidencës turke. "Turqia do të angazhohet plotësisht për të ndihmuar Azerbajxhanin për të rifituar...
Lifestyle26 Shtator 2020
inuset e mbyllura gjithsesi mund të vështirësojnë jetën e përditshme dhe të krijojnë probleme me frymëmarrje të vështirësuar, dhembje koke, por edhe me probleme të dëgjimit të dobësuar Dr. Alan Mandell nga Florida, praktikues i kiropraktikës,...
Lifestyle26 Shtator 2020
Një pije e ngrohtë që heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe që ndihmon në rënien në peshë? Po, mrekullia është bërë realitet dhe për më tepër, është fare e thjeshtë për t’u përgatitur. Bëhet...
Lajme25 Shtator 2020
Ushtarët e Komandës Rajonale të KFOR-it-Lindje i dhuruan pajisje të veçanta organizatës joqeveritare “Autizmi”, e cila mbështet fëmijët e prekur me autizëm që vijnë nga të gjitha komunitet në Kosovë, pavarësisht racës, fesë, gjinisë apo...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin Special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Thaci mbajti një fjalim paraprak ku falënderoi Grenellin për rolin e...
Lajme21 Shtator 2020
Japonia i ka dhuruar Kosovës donacion një grant për implemtinim e programit të zhvillimit ekonomik dhe atij social në vlerë prej 800 mijë eurove, që do të ndihmojnë luftën kundër pandemisë COVID-19. Kjo u bë...
Lajme20 Shtator 2020
Bashkimi Evropian mbështet secilën nismë e cila ka për qëllim rritjen e bashkëpunimit rajonal në Ballkanin Perëndimor. Nëse ideja e asaj që është quajtur Mini-Schengen është kjo, atëherë edhe BE-ja e mbështet atë. Në BE...
Lajme10 Shtator 2020
Ishte kohë lufte kur Bajram Nebihu nga fshati Domanek i Drenasit kishte shkelur në një minë, e ku si pasojë e kësaj, i ishte prerë këmba në një spital i cili kishe qenë i mbushur...
Lifestyle05 Shtator 2020
Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ka rezultuar e efektshme në sjelljen e rezultateve të shkëlqyera në një periudhë të shkurtër për sa kohë që konsumohet rregullisht. Kur shkoni në shtrat dhe...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Presidenti portugez, Marcelo Rebelo de Sousa ndihmoi në shpëtimin e dy grave që e gjetën veten në telashe pranë plazhit në Algarve. Presidenti 71-vjeçar u filmua të shtunën duke notuar në drejtim të grave me...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa (71) ndihmoi në shpëtimin e dy grave, kajaku i të cilave u përmbys në provincën Algarve. Në foto, shihet teksa presidenti po notonte drejt grave që ishin larguar...
Ekonomi14 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk do të përkrahë projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. Deputeti Hekuran Murati në seancën e sotme plenare paraqiti kritika ndaj projektligjit për të cilin tha se ka mangësi dhe nuk i ndihmon ekonomisë. Ai...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.