×
Etiketë: malit
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Është konstituar përbërja e re e kuvendit në Malin e Zi, në të cilin shumicën do ta kenë tre koalicionet: “Për ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zeza mbi të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit të Zi. Lajmi bëhet i ditur nga “Novosti”, e cila ka...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Parlamenti i Malit të Zi seancën konstituive do ta mbajë më 23 shtator. Këtë e bëri të ditur kryetari i Kuvendit, Ivan Brajoviq, pas një takimi konsultativ me përfaqësuesit e listave zgjedhore. “Propozimi u pranua...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i URA-s, Dritan Abazoviq e sheh rezultatin e fundit të zgjedhjeve në Malin e Zi si rrëzimin e fundit autoritativ në Evropë duke iu referuar kështu Milo Gjukanoviqit. Ai në Rubikon të Klan Kosovës deklaroi...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Liderët e tri subjekteve politike të koalicionit opozitar, të cilat e kanë fituar shumicën në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi, të mbajtura më 30 gusht, në një konferencë për medie të mërkurën kanë prezantuar...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç e ka cilësuar marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhe, si një hap drejt stabilizimit të rajonit. Në llogarinë e tij në Twitter, Gjukanoviç ka thënë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq deklaroi se as Serbia dhe as presidenti i saj Aleksandar Vuçiq nuk kanë ndërhyrë asnjëherë në çështjet e brendshme të Malit të Zi. Ashtu si kryeministrja Ana Brnabiç, edhe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së shqiptarit Dritan Abazoviqit, që doli kundër Millo Gjukanoviqit. Ata janë pjesë e koalicionit me Frontin Demokratik, partia më e madhe opozitare, njëherësh proserbe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kush është shqiptari Dritan Abazoviq, në duart e të cilit ndodhet e ardhmja e Malit te Zi? Në Malin e Zi të dielën janë mbajtur zgjedhjet parlamentare. Teksa janë numëruar mbi 70% e votave, rezultati...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në Mal të Zi sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, deri në ora 19:00 atje kanë dalë të votojnë 74,9, përqind e votuesve, transmeton Klan Kosova. Këtë e bëri të ditur Maja Bjeliq, koordinatore...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Qytetarët në Mal të Zi votojnë sot për parlamentin e ri, si dhe për Asamblenë Komunale në pesë komuna. Këto zgjedhje janë mjaft të rëndësishme për Malin e Zi, veçanërisht lidhur me aspiratat e vendit...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Në një aksident komunikacioni në Amerikë kanë vdekur burrë e grua nga Mali i Zi, Biserë Rami dhe Muharrem Frulkcaj. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes shkrimeve në Facebook. “Një grua fantastike, nga...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka ftuar shqiptarët e Malit të Zi që të dalin masivisht në zgjedhjet e të dielës. Ai ka kërkuar nga ta që të mbështesin partitë shqiptarë duke thënë se një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.