×
Etiketë: vjosa
Lajme24 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Bashkimi Europian nuk ka arritur të realizojë ende premtimin për t’i dhënë popullit të Kosovës liberalizimin e vizave. Osmani theksoi se BE duhet të mbajë...
Lajme23 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se pse kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk është pjesë e delegacionit kosovar që do të udhëtojë në Uashington për takimin me palën serbe. Presidenti ka thënë se argumentet e...
Lajme23 Qershor 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala i ka thënë kryetares së Kuvendit dhe bashkëpartiakes, Vjosa Osmani se fyerja nuk është liri e fjalës. Shala ka thënë gjithashtu se interpretimi i rregullores së Kuvendit...
Lajme23 Qershor 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani në Kuvendin e Kosovës ka kërkuar nga të gjitha partitë politike të votohen marrëveshjet ndërkombëtare. “Debati në këtë Kuvend, nuk e mbaj mend që ka qenë strikt ndonjëherë, gjithmonë del jashtë, si...
Front TV23 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur poshtë propozimin e Shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, për përjashtimin nga seanca të Artan Abrashit. Ky i fundit e quajti Avdullah Hotin, “Koti”. “Unë s’do...
Front TV23 Qershor 2020
Cilësimet e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministrin Avdullah Hoti, duke e quajtur atë “Avdullah Koti”, kanë nxitur përplasje në mes të shefit të deputetëve të LDK’së dhe deputetëve të partisë që drejton Kurti. Arben...
Lajme22 Qershor 2020
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar zhvillimet e fundit brenda LDK-së. Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se largimi i Vjosa Osmanit nuk i...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka vizituar Komunën e Obiliqit. Osmani ka marrë pjesë në debatin e organizuar me përfaqësues të institucioneve e qytetarë lidhur me çështjet e ambientit. Kryetarja Osmani ka thënë...
Lajme21 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të bëjë të ditur se si kanë votuar anëtarët e saj lidhur me shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozitat e saj në këtë parti.Në një përgjigjeje të shkurtër për...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dje (20 qershor, 2020) përmes një letre dërguar Këshillit të Përgjithshëm, ka propozuar që Vjosa Osmani të shkarkohet nga pozita e nënkryetares së këtij subjekti politik. Pas...
Lajme21 Qershor 2020
Deputetja shqiptare, Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, ka reaguar pasi dje Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së ka shkarkuar nga pozitat në parti, Vjosa Osmanin. Hajdari ka thënë se e përgëzon Osmanin për qëndrimet dinjitoze...
Lajme21 Qershor 2020
Vendimi i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së ka votuar për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga dy pozitat që mbante në parti, duke nxitur reagime të shumta. Lidhur me një zhvillim të tillë ka pasur reagime...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës votoi sot për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat në këtë parti. Përmes këtij votimi, 70 anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së aprovuan shkarkimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.