×
 • Lajme
 • Lajme

  Vajza e Azem Hajdarit reagon pas shkarkimit të Vjosa Osmanit

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Deputetja shqiptare, Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit, ka reaguar pasi dje Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së ka shkarkuar nga pozitat në parti, Vjosa Osmanin.

  Hajdari ka thënë se e përgëzon Osmanin për qëndrimet dinjitoze dhe për paritmet e forta, duke i thënë se edhe vetë ka kapërcyer nëpër një rrugë të ngjashme në përballje me burra që urrejnë demokracinë dhe mendimin ndryshe.

  “Ju përgëzoj Vjosa Osmani për qëndrimet tuaja dinjitoze si një grua me parime të forta. Ju admiroj për kurajon tuaj. Unë, ashtu si ju sot, e kam kaluar në kurriz furinë e baltës dhe mërisë së politikës së burrave të cilët e urrejnë mendimin ndryshe dhe demokracinë”, ka shkruar Rudina Hajdari në llogarinë e saj në twitter.

  Vjosa Osmani është shkarkuar nga pozitat në parti pas qëndrimeve të saj konsante kundër.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi sot në Berlin një takim me përfaqësues të mërgatës shqiptare në Gjermani. Figura të suksesshme në fusha të...
  Të tjera
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...
  Vip20 Qershor 2024
  Ya Nina është një nga reperet relativisht të reja në industrinë e muzikës, ndonëse ajo po gjithnjë e më shumë po merr...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka marrë pjesë  në përmbyllje të punimeve të seancës së 11-të plenare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.