×
 • Lajme
 • Lajme

  Sejdiu thotë se LDK përmendi edhe votën e tij pavarësisht se nuk u ftua fare të votojë në procesin ndaj Vjosa Osmanit

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar zhvillimet e fundit brenda LDK-së.

  Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se largimi i Vjosa Osmanit nuk i bënë nder LDK-së.

  “Kjo në një formë apo tjetër hap derën e “shkopit” për secilin që ka mendime të ndryshme për çështje të caktuara”, tha ai.

  Ai thotë se ka tema që megjithatë zonja Osmani të kishte qasje të caktuara.

  “Edhe nënkryetari tjetër [Lutfi Haziri] ka pasur qëndrime të caktuara për ndryshimin e kufijve”.

  Sejdiu thotë se pavarësisht se është anëtarë i Këshillit të Përgjithshëm nuk është ftuar për të votuar në rastin e përjashtimit të Vjosa Osmanit.

  “Ndoshta e kanë ditur qëndrimin tim për atë çështje dhe nuk jam ftuar në proces”.

  Ish-kryetari i LDK-së thotë se vota e tij është llogaritur në mesin e personave që nuk i janë përgjigjur votimit pavarësisht se thotë që nuk është ftuar për votim.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...
  Sport15 Korrik 2024
  Finalja e Copa America mes Argjentinës dhe Kolumbisë u ndërpre për më shumë se një orë pasi skenat kaotike dhe të rrezikshme...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.