×
Etiketë: sejdiu
Vip28 Shtator 2020
“Dashnia si vera” titullohet kënga e Muhamet Sejdiut e cila vjen në bashkëpunim me bendin Qumilat, e cila tashmë është lansuar në platformën Youtube. Ndonëse lansimi i saj është bërë tashmë e një kohë të...
Lajme24 Shtator 2020
Ish presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ka raporte korrekte me partitë politike, por ka edhe hatërmbetje me individ të caktuar si brenda LDK-së ashtu edhe partive tjera. Këto komente ish shefi i shtetit i...
Lajme09 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme është raportuar se shumë emra të njohur të skenës politike do t’i bashkohen Vjosa Osmanit në rast se ajo formon parti të re. Njëri ndër emrat qe u përfol sot në...
Lajme06 Shtator 2020
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka thënë se Ibrahim Rugova ishte një politikan shumë i guximshëm. “Ai ka bërë luftë të madhe për ndërkombëtarizimin e çështjes së Kosovës në mënyrën e veçantë. Ai ka bërë...
Lajme31 Gusht 2020
Me 6 korrik të këtij viti nga Bordi i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), është shkarkuar nga pozita e drejtorit të SHSKUK-së, Basri Sejdiu. Arsyet që i ka dhënë Bordi...
Lajme20 Gusht 2020
Ish-drejtori i përgjithshëm i SHSKUK-së, Basri Sejdiu, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se sot ka pranuar vendimin nga Inspektorati i Punës për anulimin e Vendimit të Bordit Drejtues të SHSKUK-së për...
Lajme25 Korrik 2020
Oda e Mjekëve të Kosovës, po vlerëson se masat e fundit të ndërmarra nga Qeveria, kanë ndikuar pozitivisht në luftën kundër Covid-19. Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat Sejdiu, në një intervistë për...
Lajme23 Korrik 2020
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka shprehur gatishmëri duke thënë se është i gatshëm t’i shërbejë Kosovës përsëri si president i vendit. “Jam i gatshëm t’i shërbejë Kosovës si president i vendit”, është shprehur Sejdiu....
Lajme23 Korrik 2020
Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka treguar për personin e afërt të familjes i cili është prekur nga koronavirusi. Sejdiu ka thënë se i infektuar me Covid-19 në familjen e tij ka qenë djali i...
Lajme08 Korrik 2020
Bordi i SHSKUK-së e ka shkarkuar të hënën drejtorin e përgjithshëm, Basri Sejdiu. Arsyet që i ka dhënë bordi për shkarkimin e tij lidhen me raportin e auditorit të brendshëm, që ka identifikuar shkelje të...
Lajme08 Korrik 2020
Bordi i SHSKUK-së e ka shkarkuar të hënën drejtorin e përgjithshëm, Basri Sejdiu. Arsyet që i ka dhënë bordi për shkarkimin e tij lidhen me raportin e auditorit të brendshëm, që ka identifikuar shkelje të...
Lajme07 Korrik 2020
Basri Sejdiu është deklaruar në një konferencë për media pas shkarkimit nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Ky u mor të hënën nga Bordi drejtues i këtij...
Lajme07 Korrik 2020
Pas shkarkimit nga detyra e drejtorit të përgjithshëm të SHSKUK-së, Basri Sejdiu sot do të mbajë një konferencë për media. Paraprakisht, përmes një statusi në Facebook, Sejdiu tha se arsyet për shkarkimin e tij që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.