×
 • Lajme
 • Lajme

  Sejdiu pas shkarkimit: Turp vendimi i Bordit, jam krenar me punën time!

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Basri Sejdiu është deklaruar në një konferencë për media pas shkarkimit nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës. Ky u mor të hënën nga Bordi drejtues i këtij institucioni.

  Sipas tij, vendimi i Bordit është një turp që dikush të etiketohet në atë formë.

  “Nuk e ndijë vetin mirë. Shkarkim i një përgjegjësie që më bën të jetojë me lehtë. Pozita që ka qenë me shumë përgjegjësi.

  Jam krenar që kemi realizuar projekte nacionale në interes të 2 milionë shqiptarëve. Prandaj, është keq që dikush ta njollos emri. Më mirë ishte të shkarkohet dikush vetvetiu sesa kështu.

  Prandaj, kam dëshirë që gjithë kolegët e mi ta kuptojnë realitetin dhe mos të bijnë pre apo të keq-informohen për raportet e Bordit. Ajo çka është më shqetësuese është se tash në kohë të pandemisë, një menaxhim që ka arritur përvojë, të ndërrohet në momentin kur kanë qytetarët më së shumti nevojë”, ka deklaruar ai.

  Shkarkimi i Sejdiut vjen në kohën kur Qendra Klinike Universitare e Kosovës po përballet me numër të shtuar të pacientëve të prekur me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka ritheksuar faktin sesi akoma nuk ka pasoja për Beogradin edhe pas ngjarjes së 24 shtatorit, në Banjskë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Olaf Sholz, kancelari i Gjermanisë ka folur për gjendjen në veri të Kosovës, gjatë një konference të përbashkët shtypi bashkë me kryeministrin...
  Lajme04 Tetor 2023
  Disa ditë pas përplasjes me armë, jeta ka rinisur mes autoblindave dhe forcave të shumta speciale. Banorët i shmangen çdo lloj kontakti...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.