×
Etiketë: pavarësisht
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Disa ditë pas fillimit të një bllokade të dytë kombëtare në Izrael, numri i infeksioneve të koronavirusit arriti një rekord të ri. Sipas një deklarate nga Ministria izraelite e Shëndetësisë, 6 861 infeksione të reja...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë rivendosur në mënyrë të njëanshme të gjitha sanksionet e Kombeve të Bashkuara kundër Iranit, pavarësisht kundërshtimit nga aleatët më të ngushtë evropianë të Uashingtonit dhe pasigurisë për ndikimin e tyre. Sekretari...
Lajme19 Shtator 2020
Ulja e temperaturave nuk i pengon qytetarët e Kosovës që të dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën në bregdet. Më shumë se 7 mijë qytetarë të Kosovës, në orët e para të mëngjesit të...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Sezonit veror në Evropë ngadalë po i vjen fundi. Në shumë vende numri i infeksioneve me korona po rritet sërish. Vendet po mbrohen me rregulla dhe kushtëzime të reja. Ku është maska e detyrueshme? Kush...
Lajme12 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, ka bërë thirrje që të respektohen udhëzimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për mbrojtje nga COVID-19, që të mos detyrohen...
Lajme05 Shtator 2020
Kosova e Serbia dje në Washington kanë marrë zotime të ndryshme për të mundësuar zhvillimin ekonomik në të dyja vendet. Njëra ndër pikat më të rëndësishme në marrëveshjen e ofruar nga Washingtoni ishte pika dhjetë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Përkrahësit e opozitës në Bjellorusi janë duke mbajtur një tubim të madh në kryeqytetin Minsk, dy javë pasi që zgjedhjet e kontestuara i dhanë presidentit Aleksander Lukashenko edhe një mandat në zyre. Njerëzit kanë mbushur...
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka pritur në takim zëvendëskryeministrin, Driton Selmanaj. Në njoftimin për media thuhet se Veliu e Selmanaj, diskutuan për koordinimin e aktiviteteve qeveritare, me theks të veçantë për agjendën...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëron Europën e Gjermaninë nga iluzioni, se një president i ri amerikan do ta ndryshojë politikën e jashtme të ShBA-së. Ndërkohë presidenti Trump paraqitet i sigurt në fitore. Ministri...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Japonia nisi një fushatë të diskutueshme për promovimin e turizmit me paratë e taksapaguesve, megjithë shqetësimet në rritje për një numër të madh të infeksioneve të koronavirusit. Sidoqoftë, qeveria vendosi befas javën e kaluar për...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Bullgarët vazhduan protestat pasi qeveria e koalicionit, e udhëhequr nga kryeministri, Bojko Borisov i mbijetoi lehtësisht një votimi mocioni mosbesimi në parlament. Protestuesit ishin mbledhur jashtë parlamentit para votimit, duke tundur flamurin e bardhë, të...
Auto13 Korrik 2020
Divizioni BMW M ngadalë është duke u larguar nga sistemi i veturave me të gjitha rrotat aktive për shumicën e modeleve të tyre, që nga SUV-ët e deri tek sedanët e coupetë sportive për shkak...
Lajme09 Korrik 2020
Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Ana Pisonero, ka thënë të enjten se vazhdimi i dialogut Kosovës-Serbi do të bëhet siç ishte planifikuar për të dielën, pavarësisht situatës së re në Serbi ku kanë shpërthyer protesta e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.