×
Etiketë: votën
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Interesi i amerikanëve për të votuar me postë është rritur këtë vit ndërsa vendi është goditur nga pandemia e coronavirusit. Pretendimet për votim të dyfishtë në shtetin Xhorxhia, në jug të vendit, kanë nxitur më...
Kronika20 Gusht 2020
Gjykata e Apelit, Departamenti për Krime të Rënda, ka refuzuar ankesën e të akuzuarit për cenim të fshehtësisë së votimit, Xhemajl Kadiri, duke vërtetuar kështu aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Gjakovë. Ai akuzohej se në...
Lajme14 Gusht 2020
Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, nuk ka arritur të votohet në Kuvendin e Kosovës, pasi që nuk kishte vota të mjaftueshme. E ministrja e Financave, Hykmete Bajrami përmes një statusi në Facebook, ka thënë se do...
Lajme13 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami i ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që nesër në seancën plenare të votojnë në dy leximet për projektligjin për rimëkëmbje ekonomike. Shefja e kuletës së shtetit ka...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka vlerësuar përkrahjen e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, në votimin e amendamenteve të propozuara në Kuvend...
Lajme19 Korrik 2020
Rritja e rasteve me Covid 19 ka bërë që të shqyrtohet ndjekja e procedurave për shpalljen të gjendjes së jashtëzakonshme nga kryeministri, Avdullah Hoti. Ndonëse dekretin në Kuvend e dërgon presidenti i vendit, shefi i...
Opinione07 Korrik 2020
Dita e zgjedhjeve po afron, gjithsesi, po afron edhe fitorja e shqiptarëve. Më shumë se kurrë, shqiptarët në rajon, me subjekte të ndryshme politike, u bashkuan, i bashkuan forcat dhe fituan. Kështu ishte në Malësinë...
Lajme22 Qershor 2020
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar zhvillimet e fundit brenda LDK-së. Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se largimi i Vjosa Osmanit nuk i...
Lajme21 Qershor 2020
Kanë filluar zgjedhjet parlamentare në Serbi, ndërsa votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicës. Deputeti nga Lista Serbe, Slavki Simic ka votuar në Leposaviq ku edhe ka treguar haptas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.