×
Etiketë: LDK
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër emra të ekspertëve të jashtëm, edhe pse nuk janë bërë publik emrat e tyre. Megjithatë për përzgjedhjen e tyre pati...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kanë kundërshtuar krijimin e Gjykatës Speciale. Ka cituar Thaçin i cili kishte thënë se kush nuk e voton Specialen është tradhtarë. “Thaçi bashkë me udhëehqësit e LDK’së...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka akuzuar LDK’në dhe PDK’në se po u frikësohen zgjedhjeve të reja në nivel të Kosovës por edhe nëpër komuna. Ka thënë se fakt për këtë është edhe mungesa e...
Lajme27 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj PDK-së, sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në secilin mandat që...
Lajme26 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka hequr vijat e kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës sepse nuk kanë ekzistuar asnjëherë. Ai ka thënë se në...
Lajme26 Shtator 2020
Partia e Albin Kurtit dhe ajo e Isa Mustafës nuk e kanë thënë asnjë fjalë për arrestimet e dy udhëheqësve të Shoqatave të Veteranëve të Luftës së UÇK’së. Para disa ditësh, ish-Kryeministri Kurti akuzoi Presidentin...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri i është përgjigjur kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Beqiri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Lajme13 Shtator 2020
Ka gjashtë muaj që zgjedhjet për kryetar të Komunës së Podujevës janë shtyrë për shkak të gjendjes me pandemi. Por kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të kësaj komune, Shpejtim Bulliqi, nuk e sheh më të...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka paralajmëruar se iniciativa e re politike të cilën ajo është duke e menduar do të jetë vetëm angazhim i përkohshëm. Ajo ka thënë se është përjashtuar nga...
Lajme11 Shtator 2020
Në LDK kanë reaguar pas deklaratave të deputetes Mimoza Kusari që tha mbrëmë në DPT te Fidani në T7 se në Lidhjen Demokratike e shtypin mendimin ndryshe. Deputet i LDK’së, Hatim Baxhaku ka thënë se...
Lajme10 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK’së, Gazmend Muhaxheri, thotë se nuk ka informata nëse Lutfi Haziri ka biseduar me Vjosa Osmanin për mundësinë që t’i bashkohet asaj në një iniciativë të re politike. Vjosa Osmani duket se ka...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka mohuar zërat se mund t’i bashkohet një partie të re që do të mund të formohej nga kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Quni tha  se do të mbetet përjetësisht...
Lajme07 Shtator 2020
Zyrtari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Bajram Geci, po ndjen lehtësim pasi Vjosa Osmani tha se nuk është më në LDK. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Shefi i Kabinetit të Agim...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.