Lajme

Akuzat se Hoti e Mustafa e shtypin mendimin ndryshe në LDK, Baxhaku i reagon Mimoza Kusarit

Akuzat se Hoti e Mustafa e shtypin mendimin ndryshe në LDK, Baxhaku i reagon Mimoza Kusarit
15:17 | 11 Shtator 2020

Në LDK kanë reaguar pas deklaratave të deputetes Mimoza Kusari që tha mbrëmë në DPT te Fidani në T7 se në Lidhjen Demokratike e shtypin mendimin ndryshe.

Deputet i LDK’së, Hatim Baxhaku ka thënë se Mimoza Kusari ka formuar dhe shkatërruar parti për mungesë të mendimit ndryshe.

Ai thotë se ajo nuk ka mundur të gjejë vend në asnjë koalicion e se akuzohet për keqmenaxhim dhe korrupsion.

Baxhaku ka shkruar në Facebook se deputetja Kusari ka shëtitur me anëtarësim e koalicione në të gjitha partitë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera