Gjuha:
×
Etiketë: ndryshe
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Zogjtë e San Franciskos filluan të këndonin ndryshe në qetësinë e mbylljes së koronavirusit, thotë një studim në revistën Science. Më parë, territoret e shumimit të harabelave me kurorë të bardhë urbane ishin pothuajse tre...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë që po mbanë për media, foli për lehtësimin e masave për virusin Covid-19, raporton Front Online. Megjithatë, ai bëri thirrje që qytetarët të zbatojnë masat mbrojtëse, duke...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka përgëzuar të gjithë nxënësit, prindërit dhe mësimdhënësit e kësaj komune për përkushtimin e tyre në respektimin e masave antiCOVID-19. Ai...
Lajme11 Shtator 2020
Në LDK kanë reaguar pas deklaratave të deputetes Mimoza Kusari që tha mbrëmë në DPT te Fidani në T7 se në Lidhjen Demokratike e shtypin mendimin ndryshe. Deputet i LDK’së, Hatim Baxhaku ka thënë se...
Lajme10 Shtator 2020
Kusari ka komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, teksa ka thënë se ajo është përjashtuar nga të vjetërit në parti që më shumë kanë bashkëpunim me PDK’në se sa me deputetët e rinj brenda...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka treguar se pse mori vendim për lirimin e Vjosa Osmanit nga pozitat drejtuese në parti. Ai ka thënë se disa veprime të Osmanit kanë qenë të papranueshme për LDK-në...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari është shprehur i shqetësuar për situatën e krijuar me çështjen e planit për fillimin e vitit të ri shkollor, meqë vendi gjendet në kohë pandemie. ”Ne edhe gjatë gushtit, edhe...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me drejtoreshën për Arsim, Shpresa Shala, kanë vizituar sot shkollën “Faik Konica”, ku po bëhen përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor Ahmeti ka shkruar në...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi...
Lajme29 Korrik 2020
Nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu, në një prononcim për portalin FrontOnlin,  foli  për raportet që kanë me partnerin e koalicionit LDK-në. Haxhiu tha se nuk ka përçarje ndërmjet koalcionit  por ka mendime ndryshe të cilat...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Pelegrinët myslimanë e kanë filluar pelegrinazhin e haxhillëkut në qytetin e Mekës. Ky ritual sivjet dallon shumë në krahasim me vitet e kaluara për shkak të numrit shumë më të vogël të pjesëmarrësve që do...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Që pas ditës kur tërmeti goditi Shqipërinë, pati shumë premtime për ndërtimin e shtëpive të familjeve që mbetën të pastrehë. I pari që ka nisur punën dhe ka përfunduar 10 shtëpitë e para është Arbër...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.