×
 • Ekonomi
 • Biznes

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

  FrontOnline
  29 Mars 2021

  Kompania e dyshekëve “Comodita Home”, nisi këtë të hënë 35 kamionë për në tregun amerikan.

  Sipas përgjegjësve, maune të tilla me dyshekë e mbishtresa dyshekësh transportohen edhe gjatë ditëve të tjera të javës me rreth 20 kamionë në ditë, njofton Klan Kosova.

  Ndërsa falë punës së madhe që bëhet në fabrikën “Comodita Home” po synohet që të rriten edhe kapacitetet me staf dhe hapësira të reja.

  Vetëm në tremujorin e parë të këtij viti, nga eksporti i produkteve fabrika e dyshekëve “Comodita Home” ka arritur qarkullimin prej 40 milionë euro.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Ekonomi17 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Ahmet Ismaili është takuar me drejtorin e Departamentit të Statistikave dhe njëherësh kryestatisticientin e...
  Ekonomi16 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), Ahmet Ismaili, u mirëprit në selinë e Bankës Botërore nga zëvendëspresidenti dhe njëherësh...
  Ekonomi15 Prill 2024
  Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se një muaj nga lansimi i masës së punësimit për komunat në veri janë regjistruar...
  Të tjera
  Opinione18 Prill 2024
  Burimi: The Guardian (Titulli origjinal: Netanyahu faces tough questions on Iran – because we Israelis don’t need any more forever wars) Shkruan:...
  Vip18 Prill 2024
  ‘Big Love’ është rikthyer përsëri dhe në këtë edicion të formatit më të ndjekur të ‘BBV3’. Pasditen e sotme, banorët janë mbledhur...
  Vip18 Prill 2024
  Juliana Nura, një ndër bukuroshet që mori pjesë në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova 1”, ka thumbuar aktorin Vedat Bajrami, me...
  Sport18 Prill 2024
  Real Madrid dhe Bayern Munchen, i kompletuan mbrëmë çiftet gjysmëfinaliste të UEFA Champions League. Këto dy skuadra pikërisht do të përballen me...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Kuvendin e Kosovës do të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore...
  Lifestyle18 Prill 2024
  Dashi Do të përfshiheni në një debat mjaft të ndezur, i cili rrezikon që të kthehet agresiv. Mundohuni që të mos keni...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.