×
 • Vip
 • Vip

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

  FrontOnline
  15 Shkurt 2021

  Victor është një këngëtar dhe kantautor i gjeneratës së ardhshme të muzikës vendore dhe botërore i cili vjen nga Prishtina.

  Ky konkludim vjen si pasojë e zhanrit të tij të muzikës dhe zërit që ka, po ashtu edhe për kreativitetin e tij unik për të krijuar. Ai në këtë këngë, anon më shumë tek muzika me influencë të viteve 80-ta me një nuancë të aktuales.

  Projektet në të ardhmen do të prekin zhanre si Pop, Baladë, Rock dhe DeepHouse.

  THE VICTOR ka studiuar për sipërmarrësi dhe marketing në San Francisco, për të vazhduar në Londër.

  Pasioni për muzikën ishte gjithmonë prezent në jetën e tij, por çdo gjë u zyrtarizua më shumë në kohën kur të gjithë u izoluam dhe patëm kohën të reflektojmë.Kënga e parë e plasuar dje me rastin e “Shën Valentinit” është “SOMEONE YOU LOVE”, e cila tashmë është plasur në kanalin Yotube, Spotify, Play Music, etj. e cila është duke marrur shumë klikime. Kjo tregon që THE VICTOR si duket ka prekur në shijen e shumicës së dëgjuesve dhe së shpejti mund ta dëgjoni edhe në top listat botërore.

  Për ta ndjekur këngëtarin më të ri të skenës muzikore THE VICTOR, kliko në linqet në vijim:Instagram: https://instagram.com/viclikevictor?igshid=1m7s6j7d1ll2a

  Yotube, Spotify, Play Music https://fanlink.to/someoneyoulove

   

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...
  Vip17 Maj 2024
  Këngëtari i mirënjohur Luiz Ejlli është mjaftë aktiv në mediat sociale. Këngëtari sot kë njoftuar ndjekësit që ka blerë veturë të tipit...
  Vip17 Maj 2024
  Ish-banorja e edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Efi Dhedhes, ka bërë së fundmi një bisedë virtuale me ndjekësit e saj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.