×
 • Lajme
 • Lajme

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

  FrontOnline
  25 Prill 2023

  Fabrika e Prince Caffe në Pejë sot pati mysafirë të veçantë. Ajo u vizitua nga një delegacion i Universitetit Drake nga shteti amerikan i Iowas, shoqëruar nga Ode Ekonomike Amerikane.

  Drejtuesit dhe profesorët e këtij universiteti janë njohur nga afër me historikun e fabrikës, por edhe kompanisë Devolli Corporation në përgjithësi, ashtu si edhe për produktet e fabrikës të cilat zënë vend të rëndësishëm jo vetëm në tregun vendor, por edhe kanë pjesëmarrje të theksuar në totalin e eksporteve të vendit.

  Përfaqësuesit e Universitetit Drake u mahnitën me teknologjinë dhe të arriturat e kompanisë, por edhe janë interesuar për të mësuar më shumë për nevojat e kompanisë në aspektin e fuqisë njerëzore dhe mënyrave se si ky universitet amerikan mund të ndihmojë Prince Caffe dhe Devolli Corporation në përgjithësi.

  Devolli Corporation është kompani lidere në fushën e biznesit, produktet e së cilës eksportohen në tregun evropian dhe atë amerikan.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Kronika30 Shtator 2023
  Është kanosur përmes rrjeteve sociale dje një pjestarë i Policisë së Kosovës në Mitrovicën e veriut. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori....
  Kronika30 Shtator 2023
  Një person ka humbur jetën ditën e premte në fshatin Jabllanicë e Madhe në Pejë. Policia njofton se viktima mashkull ka humbur...
  Kronika30 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në Skenderaj e kanë gjetur nj pushkë gjysëmautomatike në kotec të pulkave. Policia e kanë konfiskuar...
  Të tjera
  Sport30 Shtator 2023
  Roma e ka nisur në mënyrë të shëmtuar sezonin e ri në Serie A dhe pas gjashtë ndeshjeve të para për Giallorosët...
  Lajme30 Shtator 2023
  Franca emëroi diplomatin Rene Troccaz si të dërguar të posaçëm për rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në një njoftim të ministrisë së Jashtme...
  Sport30 Shtator 2023
  Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë këtë fundjavë me xhiron e tetë. Kjo xhiro do të sjellë dy super derbi,...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Nju Jork ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve që prekën vendin. Shumë prej sistemeve të metrosë, rrugëve dhe autostradave të qytetit...
  Lajme30 Shtator 2023
  Raportuesi përgjegjës për Ballkanin Perëndimor i partisë FDP në Bundestagun gjerman, Thomas Hacker, për deklarimit të Milan Radoiçiq se ka marrë pjesë...
  Lajme30 Shtator 2023
  Njohësit e rrethanave politike në vend po vlerësojnë se aksioni i Policisë me 24 shtator, i ka dhënë Kosovës një mundësi të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.