×
Etiketë: vjosa
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-nënkryetarja e LDK-së, njiherit edhe kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar rreth shkarkimit të saj nga të gjitha pozitat e LDK-së, shkruan Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Osmani tha se...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme20 Qershor 2020
Njëri nga njerëzit më të fuqishëm në Lidhjen Demorkatike të Kosovës, Lutfi Hazi i ka dalë kundër Isa Mustafës. Burime të Blic brenda LDK-së kanë theksuar se Haziri ka votuar kundër iniciativës së Isa Mustafës...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilltari i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit – Artan Murati, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar ndaj shkarkimi të shefit të tij nga pozitat e Lidhjes Demokratike të...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës që nga fillimi i negociatave për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje e deri tek mocioni i mosbesimit për partnerin ka pasur zhvillime të ndryshme politike. Që nga ajo kohë nënkryetarja e tanishme...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...
Lajme20 Qershor 2020
Dy deputete të Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci dhe Fatmire Mulhaxha Kollçaku, i kanë dalë në mbrojtje kryeparlamentares Vjosa Osmani, ndaj të cilës është iniciuar votimi për shkarkim nga pozita e nënkryetares në Lidhjen Demokratike të...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka votuar kundër propozimit që Vjosa Osmani të shkarkohet nga posti i nënkryetares së partisë, që ua dërgoi Këshillit të Përgjithshëm për votim kryetari Isa Mustafa. Ai tha...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, Faton Peci, ka thënë se ka votuar kundër shkarkimit të Vjosa Osmanit nga dy pozitat partiake. Ka thënë se largimi i Osmanit nga pozita e Nënkryetares dhe Anëtares...
Lajme20 Qershor 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, sot i ka dërguar një letër Këshillit të Përgjithshëm të partisë për tu deklaruar me votë rreth dy propozimeve. Njëri për afrimin e Avdullah Hotit afër vetes në pozitën e...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Termkolli, po kërkon që të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së për të diskutuar dy propozimet e kryetarit Isa Mustafa, njëri për emërimin e...
Lajme20 Qershor 2020
“LDK ka me u rikthy te gjeneza e vet, bashkë me Vjosën e bashkë me ata qe kanë në ADN parimin e lirisë së mendimit”, ka shkruar Xhafer Tahiri pas propozimit për largimin e Vjosa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.