×
 • Lajme
 • Lajme

  Lutfi Haziri del kundër Isa Mustafës, e mbron Vjosa Osmanin

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Njëri nga njerëzit më të fuqishëm në Lidhjen Demorkatike të Kosovës, Lutfi Hazi i ka dalë kundër Isa Mustafës.

  Burime të Blic brenda LDK-së kanë theksuar se Haziri ka votuar kundër iniciativës së Isa Mustafës për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga pozita e nënkryetares dhe anëtarës së partisë.

  ”Nënkryetari Lutfi Haziri ka votuar kundër shkarkimit të Vjosa Osmanit”, tha ky burim.

  Gazeta Blic ka provuar që të flas me Hazirin, por kontakti ka qenë i pamundur.Pos Hazirit edhe dy anëtarët tjerë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së që vijnë nga Gjilani, deputeti Fatmir Rexhepi dhe deputetja Valentina Bunjaku, kanë votuar kundër shkarkimit të Osmanit.
  “Të jem korrekt nuk kam informacion për këtë lajm. S’ma merr mendja se mundet me ndodh. S’kanë asnjë arsye me e ba atë, e kush e ka atë të drejtë, as kryetari i partisë. Kjo s’ka kuptim hiq” tha shkurt deputeti Fatmir Rexhepi për Gazeta Blic.

  Anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, njëherësh deputete e Kuvendit të Republikës, Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka votuar kundër shkarkimit të Vjosa Osmanit nga pozita e Nënkryetares së partisë.Votën e saj kundër kësaj pike Bunjaku Rexhepi e ka konfimuar për Mediafokus.info.“Nuk është momenti me përjashtu njerëz. Është e vërtëtë që Vjosa ka gabu që s’e ka respektu vendimin e shumicës, por ne nuk e kemi komoditein me e përjashtu. LDK duhet të hapet për kuadro të reja e jo të përjashtojë njerëz. Vjosa i duhet LDK’së”, ka thënë Bunjaku – Rexhepi.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kanë kaluar më shumë se 30 orë që kur Enlirat Duraku nga Oda e Infermierëve ka hyrë në grevë urie. Lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi Komunal i Prishtinës në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur gjatë ditës së sotme ka shkarkuar kryesuesin Pëllumb Bajçinovci, i cili vjen...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian e ka miratuar një direktivë që i mbron gazetarët. Rreth saj, ka folur juristja e mediave Flutura Kusari. Ajo i...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë një nga çiftet me të ndjekur të momentit. Në një video në ‘Instagram’ Luizi tregon se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Inspektorët e Tregut të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë gjatë inspektimeve të rregullta në terren kanë evidentuar produkte të cilat në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, takuan të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.