×
 • Lajme
 • Lajme

  Kujtim Shala – Vjosa Osmanit: Fyerja nuk është liri e fjalës

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala i ka thënë kryetares së Kuvendit dhe bashkëpartiakes, Vjosa Osmani se fyerja nuk është liri e fjalës.

  Shala ka thënë gjithashtu se interpretimi i rregullores së Kuvendit nuk është çështje e dëshirës por është betim.

  “Më duhet të bëjë disa saktësime nga më elementarja që liria e fjalës nuk është liri e fyerjes, patjetër unë pajtohem që kur gjuha s’është në përputhje me rregulloren s’është gjuhe e institucionit, por kur evidentohet si e papërshtatshme duhet të tërhiqet fjala siç e bëra unë në emër të grupit të kolegëve, por selektiviteti nuk duhet të jetë selektiv, pra çështja e interpretimit të rregullores nuk është çështje e mundësisë e dëshirës por është betim.”, tha Shala.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/?v=314968459669576&notif_id=1592833521189841&notif_t=live_video_explicit

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeministri kosovar, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel me 26 qershor. Lidhur me këtë takim dhe...
  Lajme24 Qershor 2024
  Tridhjetë biznese të “muzikës live” dhe të “qendrave të masazheve” janë mbyllur me vendim të Inspektoratit të Tregut. Bizneset janë mbyllur pas...
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, kërkoi veprime konkrete për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor gjatë...
  Të tjera
  Vip24 Qershor 2024
  Gabriela Arapi dhe Ilnisa Agoli janë përballur në “Top Arena” me njëra-tjetrën, ku janë sqaruar edhe për deklaratën që ka bërë ish-konkurrentja...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.