×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Vjosa Osmani: Unë s’përjashtoj deputet, kishte raste edhe më të rënda

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur poshtë propozimin e Shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, për përjashtimin nga seanca të Artan Abrashit. Ky i fundit e quajti Avdullah Hotin, “Koti”.

  “Unë s’do të përjashtoj deputet nga kjo seancë, kemi pasur raste të tmerrshme të ngrehjes zhag të deputetëve nga kjo sallë, unë s’do të përjashtoj deputet nga seanca jo s’do të përjashtoj vetëm nëse dikush kryen vepër penale ajo është rast tjetër”, është shprehur ajo.

  “Unë e interpretoj personalisht por s’doja që ta bëjë në mënyrë personale, por nga Komisioni Përkatës. Fjala koti nga cilido interpretim, liria shprehjes është e drejtë kushtetuese me të drejtë ndërkombëtare. Pra është cilësim i lejuar në përputhje me cilëndo marrëveshje ndërkombëtare”, ka deklaruar ajo.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/

  Super oferta nga Sharr Travel/ Vetëm 70€ për person në Hotel VM Resort & Spa 5* në Durrës
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, duke ka folur për kapacitetet, projektet dhe objektivat e FSK-së, theksoi se synimi final është anëtarësimi i...
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.