×
Etiketë: deputet
Lajme29 Shtator 2020
Legjislativi ka mbetur me një votë minus sot pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi. Sipas ligjit, ai do të vazhdojë të jetë në detyrë edhe nga qelia e burgut,...
Lajme27 Korrik 2020
Zenun Halili është dorëhequr nga pozita e anëtarit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, për t’iu rrekur garës për rektor të po këtij universiteti, por një barrierë e ka në rrugë. Pengesë e patejkalueshme...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Lajme23 Korrik 2020
Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, ka pyetur deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu se sa familjarë i ka të punësuar në Telekomin e Kosovës dhe në Postën e Kosovës. Ai tha se prej 98 menaxherëve, 56...
Lajme19 Korrik 2020
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Visar Hoti, ka njoftuar se është shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, Hoti ka thënë se pasi përballja e...
Lajme15 Korrik 2020
Edhe një deputet i Kuvendit të Kosovës ka konfirmuar se është infektuar me virusin COVID-19.Shkumbin Gashi, deputeti i LDK-së tha se nga e hëna është vetizoluar me qëllim të parandalimit të përhapjes së këtij virusi....
Lajme13 Korrik 2020
Deputeti i PDK’së, Abelard Tahiri ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Express. Tahiri në Facebook ka shkruar se përveç simptomave të zakonshme nuk ka ndonjë vështirësi tjetër të theksuar. “Përkundër faktit...
Lajme07 Korrik 2020
Koronavirusi mund të ketë depërtuar thellë brenda Grupit Parlamentar të LDK’së. Pas shefit, Arben Gashit, nënkryetarit të Kuvendit, Kujtim Shalës e deputetit Haxhi Avdyli, Covid-19 ka prekur edhe deputetin Visar Hotin. Lajmin e ka bërë...
Lajme04 Korrik 2020
Deputeti nga LDK-ja, Visar Hoti, i është shtuar listës së kolegëve të tij të Grupit Parlamentar që janë infektuar me koronavirus. Ai ka konfirmuar për klankosova.tv se ka dalë pozitiv pas kontaktit që ka pasë...
Lajme28 Qershor 2020
Politikani shqiptar nga Maqedonia, Idris Sulejmani, do të garojë për herë të tretë në zgjedhjet parlamentare në Kroaci. Nën moton “Të bashkuar për ndryshim”, shqiptari Idris Sulejmani do jetë kandidat për një post deputeti në...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Partia Demokratike ka nisur sot zyrtarisht lëvizjet dhe procedura për përzgjedhjen brenda muajit shtator 2020 të kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet parlamentare të 2021. Ky proces do të jetë një provë e fortë për Lulzim...
Front TV23 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur poshtë propozimin e Shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, për përjashtimin nga seanca të Artan Abrashit. Ky i fundit e quajti Avdullah Hotin, “Koti”. “Unë s’do...
Lajme23 Qershor 2020
Po vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës me tensione e debate. Në seancën e Kuvendit të Kosovës po vazhdon debat i ashpër në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, kjo për faktin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.