×
Etiketë: unë
Vip26 Shtator 2020
“Çfarë do të bënit nëse do ta dinit se nuk do të martoheshit kurrë?” më pyeti terapisti im. – Ndoshta do të vrisja veten! Heather Kenny, HuffPost U trondita menjëherë për vërtetësinë e asaj që...
Lajme25 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka folur për bastisjen që i ka bërë EULEX zyreve të OVL-UÇK. Ai ka thënë se nuk ka ardhur më herët në zyre për shkak se i kanë thënë se nuk do ta...
Lajme22 Shtator 2020
Babai i Agon Musliut, Naim Musliu ka dëshmuar sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës në Komisionin Hetimor për Pandeminë. Gjatë fillimit babai i Agon Musliut deklaroi se Vetëvendosje nuk ka ngritur zërin aspak për...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme13 Shtator 2020
Lideri i LDK-së, Isa Mustafa tha se duhet sqaruar disa deklarata që po bëhen rreth dialogut Kosovë-Serbi dhe rolin e tij e të liderëve të tjerë të koalicionit qeverisës. Mustafa tha se si Kryetar i...
Lajme11 Shtator 2020
Zyrtari i LDK-së, njëherit ish-deputet nga kjo parti, Naser Rugova, është treguar shumë i ashpër me Vetëvendosjen, duke komentuar deklaratat e Shkelzen Gashit, që për një kohë shërbeu si këshilltar i Albin Kurtit. Me anë...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Anëtari serb i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës Milorad Dodik e ka komentuar kërkesën e kolegut të tij kroat për seancë të jashtëzakonshme ku do të diskutohet njohja e Kosovës. Ai ka thënë se do...
Lajme21 Gusht 2020
Kreu i VV-së, Albin Kurti në një status të gjatë ne Facebook ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe takimin e paralajmëruar për 2 shtator në Uashington mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
“Mora vaksinën kundër Covid”. Është kjo deklarata e bërë nga kreu i fondit sovran në Rusi, Kirill Dmitriev, duke lajmëruar marrjen e vaksinës kundër koronavirusit, të lajmëruar një ditë më parë nga Presidenti Vladimir Putin....
Lajme11 Gusht 2020
Deputeti, Haxhi Shala, i ka quajtur mosmirënjohës disa ish-kolegë të NISMA-s Socialdemokrate, duke thënë se kanë përfituar nga ai ekonomikisht dhe politikisht, e sot i gjejnë behane. Sipas Shalës, çasja e tillë e ish-bashkëpartiakëve për...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Personi i fundit që Rusia dëshiron ta shohë në detyrën e presidentit amerikan është Donald Trump, deklaroi vetë ai në një konferencë për shtyp nga rezidenca e tij në Bedminster. Me këtë deklaratë, presidenti Trump...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.