Gjuha:
×
Etiketë: rënda
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar te ura e Nesherakut në kryeqytetin e Shqipërisë. Mësohet se ka shpërthyer një makinë nga tritoli, tek ura e stacionit të fundit të Tiranës së Re. Ndërsa pamjet e...
Kronika13 Shtator 2020
Po jetojnë në vetmi, e vizitorë të vetëm jo rrallë herë kanë ujqit që dalin nga mali. Mes varfërisë dhe mjerimit, Zamirja e Antoni po rrisin pesë vajzat e tyre. Veç kushteve të rënda, të...
Kronika12 Shtator 2020
Para pak minutash ka ndodhur një therrje me thika në Pejë. Plagë të rënda dyshohet të ketë marrë një person i moshës së mitur. Në vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe ndihma e shpejtë....
Lajme02 Shtator 2020
Nga ndërmjetësuesi amerikan për dialogun Richard Grenell, është paralajmëruar dje, se në takimin e së premtes në Uashington, do të bisedohet për tema ekskluzive ekonomike. Deputeti i PDK-së, Ferat Shala ka thënë për Front Online,...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Mediat botërore njoftojnë se shpërthimi që ndodhi pak më herët në Bejrut ishte aq i fuqishëm sa që u dëgjua deri në Qipro. Teksa kryeqyteti i Libanit ndodhet ende në panik, deri tani rezultojnë 10...
Lajme09 Korrik 2020
Çështja e mësimdhënësve të cilët kanë probleme shëndetësore të mëdha e duhen të punojnë, ka disa vite që mbetet një problematik në vete, e të cilët sot e trajtoj në Kuvend deputetja nga radhët e...
Lajme01 Korrik 2020
Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, si përfaqësues i Kryeprokurorit të Shtetit, për përzgjedhjen dhe shënjestrimin e Krimeve të Rënda, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për...
Kronika29 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se një biçiklist në Prizren ka pësuar lëndime të rënda, pasi për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Rasti ka ndodhur të...
Front TV23 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka hedhur poshtë propozimin e Shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, për përjashtimin nga seanca të Artan Abrashit. Ky i fundit e quajti Avdullah Hotin, “Koti”. “Unë s’do...
Kronika17 Qershor 2020
Sot rreth orës 08:00, ka ndodhur një aksident i rendë trafiku në fshatin Vranidoll, ku kanë qenë të përfshira dy automjete. Rastin për Express e ka konfirmuar Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Rreth një e treta e rasteve të rënda të COVID-19 kanë pasur forma të rrezikshme të trombozës, që mund të jetë një faktor që kontribuon në shkallën e vdekshmërisë midis pacientëve, pretendojnë shkencëtarët. Tromboza, pra...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.