Lajme

A duhet të jetë Vjosa Osmani në Washington? Kjo është përgjigja e Thaçit

A duhet të jetë Vjosa Osmani në Washington? Kjo është përgjigja e Thaçit
17:46 | 23 Qershor 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se pse kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk është pjesë e delegacionit kosovar që do të udhëtojë në Uashington për takimin me palën serbe.

Presidenti ka thënë se argumentet e Kosovës në këtë takim janë të fuqishme, e jo individët.

Thaçi ka deklaruar se përfaqësimi i Kosovës dhe Serbisë është i nivelit të barabartë, e është përcaktuar nga Shtëpia e Bardhë.

“Argumentet tona janë të fuqishme jo individi, prioritet që ne do t’i prezantojmë janë shumë kredibile, janë të vullnetit qytetar ndërsa, përfaqësimi i Kosovës dhe Serbisë është në nivel të barabartë, është i përcaktuar nga agjenda dhe protokolli i Shtëpisë së Bardhë”, ka thënë presidenti për T7.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera