×
 • Lajme
 • Lajme

  A duhet të jetë Vjosa Osmani në Washington? Kjo është përgjigja e Thaçit

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se pse kryeparlamentarja Vjosa Osmani nuk është pjesë e delegacionit kosovar që do të udhëtojë në Uashington për takimin me palën serbe.

  Presidenti ka thënë se argumentet e Kosovës në këtë takim janë të fuqishme, e jo individët.

  Thaçi ka deklaruar se përfaqësimi i Kosovës dhe Serbisë është i nivelit të barabartë, e është përcaktuar nga Shtëpia e Bardhë.

  “Argumentet tona janë të fuqishme jo individi, prioritet që ne do t’i prezantojmë janë shumë kredibile, janë të vullnetit qytetar ndërsa, përfaqësimi i Kosovës dhe Serbisë është në nivel të barabartë, është i përcaktuar nga agjenda dhe protokolli i Shtëpisë së Bardhë”, ka thënë presidenti për T7.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.