×
Etiketë: vjosa
Lajme10 Korrik 2020
Bekim Kupina, këshilltari i kryeparlamentares, ka thënë se deputeti i LDK-së Xhavit Ukaj e ka fyer dhe kërcënuar kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. Ai e ka kritikuar ashpër sjelljen e tij, derisa ka thënë se...
Lajme10 Korrik 2020
Avokati Tomë Gashi e ka quajtur frikacak të madh Xhavit Ukajn i cili iu vërsul sot kryetares së Kuvndit, Vjosa Osmanit. Sipas Gashit, Ukaj është frikësuar prej Osmanit.
Lajme10 Korrik 2020
Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj, pati një përplasje sonte me kryeparlamentaren Vjosa Osmani, me ç`rast u ndërpre edhe seanca e Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Ai i`u vërsul kryeparlamentar tek karriga e saj në...
Front TV10 Korrik 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, ka folur për Express lidhur me incidentin që ndodhi në Kuvend në mes tij dhe kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit. Ukaj...
Lajme10 Korrik 2020
Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit. “Nderpitet seanca per shkak te paedulates se nje deputeti”, ka deklaraur Vjosa Osmani
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është shprehur rreth çështjes së përfshirjes së Vjosa Osmanit në dialog tash që Presidenti Hashim Thaçi nuk po merr pjesë për shkak se Haga bëri të ditur se ndaj tij është dorëzuar...
Lajme09 Korrik 2020
Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bujar Cakolli, përmes një shkrimi në Facebook ka ofenduar kryetarën e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanin. Cakolli tha se Vjosa Osmani ka vrapuar nëpër korridoret e parlamentit të pas...
Front TV09 Korrik 2020
Vjosa Osmani dhe Goran Simiq nga Lista Serbe janë përplasur keq në seancën e legjislativit lidhur me zgjedhjen e kryetares së Kuvendit. Deputeti nga radhët e partisë që përfaqëson komunitetin serb në Kosovë, ka akuzuar...
Lajme09 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar rezolutën e propozuar nga kryeparlamentarja Vjosa Osmani, raporton Gazeta Express. Pas propozimit të kryeparlamentares Vjosa Osmanit, deputetët e Kuvendit nuk kanë votuar pro që kjo rezolutë të...
Front TV09 Korrik 2020
Kabineti Qeveritar e ka e ka cilësuar si të panevojshëm hartimin e ligjit për menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë, inicimin e së cilit e kanë nisur disa deputetë të Kuvendit të Kosovës, në krye me...
Lajme08 Korrik 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës, me propozim të kryetarit Isa Mustafa, shkarkoi muajin e kaluar Vjosa Osmanin nga pozita e nënkryetares dhe kryesisë së kësaj partie. Votimi i anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së u...
Lajme08 Korrik 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës po refuzon që t’ia përcjellë kryeparlamentares Vjosa Osmanit emrat e atyre që votuan pro, kundër, dhe abstenuan për shkarkimin e saj nga posti i nënkryetares. Se kryetarja e Kuvendit nuk e...
Lajme08 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas një qëndrimi publik të Listës Serbe në të cilin thuhet se serbët në Kosovë do të respektojnë të gjitha masat e vendosura nga shtetit i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.