×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Kur do të mund t’i marrin qytetarët 170 eurot nga qeveria? Tregon ministrja Bajrami

  FrontOnline
  13 Korrik 2020

  Ka kaluar kohë e gjatë që kur qytetarët e Kosovës janë në pritje të 170 eurove nga qeveria e Kosovës, si pjesë e pakos emergjente, për të ndihmuar bizneset dhe qytetarët në këtë kohë kur mbarë vendi e globi po përballen me pandeminë Covid-19.

  E sot deputetët votuan në lexim të parë projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e buxhetit për vitin 2020.

  Mirëpo kjo nuk nënkupton se menjëherë pas këtij rishikimi i cili ishte problem kryesore pse ende këto para nuk e ekzekutuan siç tha Qeveria.

  Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Financave Hykmete Bajrami.

  Ajo ka thënë se pas votimit në lexim të dytë të projektbuxhetit, qytetarët do të mund të marrin këto para të premtuara.

  Njoftimi i saj në Facebook:

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grabitje e armatosur dyshohet se ka ndodhur në filialin e një institucioni financiar në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Të hënë në mbrëmje në kryeqytetin e Kosovës janë ndezur qirinj në shenjë dhimbje dhe kujtimit për Liridona Admeja, e cila  u vra...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në një postim ka thënë se Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po i fyen pjesëtarët e Njësisë...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.