×
Etiketë: ministrja
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Marrëveshja e Washingtonit, hapja e një zyre rajonale të Fondit të Zhvillimit të Korporatave (DFC) në Beograd dhe projektet e paralajmëruara të infrastrukturës mund të Wdihmojnë gjithashtu negociatat politike midis Beogradit dhe Prishtinës, qofshin ato...
Sport29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi deklaroi sot se ndërtimi i stadiumit kombëtar është një projekt i kushtueshëm dhe se duhet të shihet një zgjidhje nëse do të ndërtohet në këtë fazë apo...
Lajme19 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar institucionet dhe popullin e Shën Kits dhe Nevis me rastin e Ditës së...
Lajme18 Shtator 2020
“Miqësia me Austrinë është e rëndësisë së veçantë dhe e ndërtuar mbi vlerat e përbashkëta evropiane”. Kështu ka thënë sot Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, e cila...
Lajme18 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka pritur në takim një grup të të rinjve të Kosovës, nga etni të ndryshme për të cilët ofroi përkrahje. Dumoshi tha se do t’i dëgjojnë kërkesat...
Lajme17 Shtator 2020
Ministrja Vlora Dumoshi ka ndarë disa foto ku shfaqet në veshje kombëtare shqiptare teksa pozon në natyrën e Pejës. Vlora Dumoshi shfaqet me shumë energji në këto foto të publikuara, ndërsa tregon se ka qëndruar...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla është nisur për në Hagë për t’u takuar me homologun e saj holandez Stef Blok. Ministrja e Jashtme përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se do...
Lajme14 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar detaje të bisedës që kanë pasur sot në videokonferencën me ambasadorët, raporton Gazeta Express. Kryediplomatja e Kosovës ka shkruar në Facebook se së bashku me kryeministrin...
Sport10 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku sonte nga ora 19:00, në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB)...
Lajme06 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka dhënë përkrahje Kombëtarës së Kosovës në futboll  në ndeshjen kundër Greqisë që do të zhvillohet sonte në “Fadil Vokrri”. Dumoshi u shpreh optimiste për fitore,...
Lajme06 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar të premten marrëveshjen historike në Washington. Marrëveshja u arrit pas bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë, për herë të parë në një nivel të lartë të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara...
Lajme05 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është përplasur pak me Skender Hysenin në konferencë e Kryeministrit Avdullah Hoti, i cili foli pasi u arrit marrëveshja Kosovë-Serbi. Ministrja e shtynë pak Hysenin dhe e largon nga krahu...
Sport03 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rininë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka uruar fitore kombëtares së Kosovës në ndeshjen e sotme me Moldavinë. Në një shkrim në Facebook, Dumoshi ka shkruar se: sonte tifozët “Dardanët” dhe qytetarët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.