×
Etiketë: 170
Front TV19 Shtator 2020
Ky është numri ku pronarët e bizneseve eqytetarët mund të shprehin çdo ankesë të tyre rreth Pakos Emergjente. Por,si pala e parë ashtu edhe e dyta, zor se do të marrin ndonjë përgjigje për hallin...
Front TV19 Gusht 2020
Në Ministrinë e Financave janë kryer të gjitha pagesat prej 170 euro për qytetarët. Gjithsej 132.6 milionë euro janë derdhur nëpër llogaritë e 137 mijë përfituesve. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për...
Lajme12 Gusht 2020
Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka nënshkruar kontratat për bursa me 170 studentë, në shumën prej 300 euro, për studentët e universiteteve publike në Kosovë. Pasi i...
Ekonomi11 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka njoftuar se sot deri nw ora 13:00 është ekzekutuar edhe pjesa e dytë e listës nga masa 3a, për 53,248 përfitues me shumë totale 9,446,560.00 €. Ky wshtw njoftimi...
Ekonomi10 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se nga e hëna do të nisë ekzekutimi i mjeteve të parapara me Pakon Emergjente, për muajt të cilët nuk janë paguar. Bajrami në një postim...
Ekonomi08 Gusht 2020
Zëvendësministri në Ministrinë e Financave, Agim Krasniqi, ka publikuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihen teksa zyrtarët e Qeverisë teksa po ekzekutojnë 170 eurot për punëtorët. Krasniqi ka thënë se me qëllim që...
Ekonomi06 Gusht 2020
Pas dekretimit të Ligjit për buxhetin nga ana e presidentit Hashim Thaçi, në Ministrinë e Financave tregojnë se kur do të ndodhë ekzekutimi i pagesave për qytetarët e kategorive sociale, punëtorët dhe bizneset. Për t’iu...
Lajme06 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se janë duke u bërë përgatitjet për pagesat për punëtorët e mbetur të papunë, qiratë e ndërmarrje dhe familjet pa të ardhura. Në një shkrim në Facebook, Hoti...
Ekonomi01 Gusht 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente. Ai u shpreh se kjo procedurë mund të nis gjatë javës së ardhshme, gjithmonë nëse presidenti Thaçi do ta...
Lajme30 Korrik 2020
Amandamenti i propozuar nga deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, nuk ka marrë përkrahjen e pozitës dhe Grupit Parlamentar të PDK-së për t'i buxhetuar paratë për pagesë prej 170 euro për qytetarët. Përmes amandamentit të propozuar...
Front TV30 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka folur në seancën e Kuvendit po pritet të votohet rishikimi i buxhetit për vitin 2020. Bajrami tha se buxheti në fjalë është që një kohë të gjatë në parlament...
Front TV30 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së Gazmend Abrashi në emër të Grupit Parlamentar bëri thirrje që të votohet rishikimi i buxhetit duke thënë se kjo është në të mirë të qytetarëve. Ai tha se rishikimi i buxhetit do...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot do të mblidhen në një seancë të jashtëzakonshme për të votuar rishikimin e buxhetit. Por, kur do të ekzekutohen pagat 170 euro në rast se miratohet sot rishikimi i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.