×
Etiketë: marrin
Kronika01 Tetor 2020
Bajram Tafolli, invalidi i luftës nga Prizreni thotë se nuk po përfiton pension. Ai ka thënë se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe jetoj në shtëpinë e vëllait të tij dhe nuk ka të...
Lajme29 Shtator 2020
Paralajmërimi i punëtorët të “Llamkosit” për protestë dhe kërcënimi me grevë para AKP-së, për të hënën, ka dhënë rezultat. AKP-j ka njoftuar punëtorët e “Llamkos”-it se janë transferuar mjetet dhe se nga dita e martë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sipas një studimi të ri, njerëzit që marrin sasi të mjaftueshme të vitaminës D janë 52 për qind më pak të rrezikuar nga vdekja prej sëmundjes Covid-19 në krahasim me njerëzit që kanë mungesë të...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Kozmonautët rusë, të cilët pritet të nisen drejt Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor muajin e ardhshëm, thonë se ende është shumë herët për ta që të marrin vaksinën e shumëlavdëruar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. “Personalisht,...
Lajme24 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike Shkëlzen Maliqi, ka komentuar deklaratën e kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, i cila tha se ai së bashku me Vjosa Osmanin do të marrin mbi 50 % të votave në zgjedhjet...
Lajme22 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka bërë të ditur se dosjet e dërguara sot në zyrat e organizatës është marrë nga hetuesit e...
Lajme19 Shtator 2020
Banjat janë pjesë e institucioneve shëndetësore të nivelit dytësor, të licencuara në MSH si Spitale Speciale, që nënkupton vazhdim të mjektimit të rasteve post operative apo rasteve të tjera të rekomanduara nga QKUK dhe spitalet...
Lajme19 Shtator 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj ka thënë se deputetët të cilët nuk e votojnë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike i kanë punët e veta mirë, pasi i marrin nga 2,000 euro...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka treguar në seancën e sotme se kur do t’i marrin paratë shtesë zyrtarët e Policisë së Kosovës. Sipas Veliut, zyrtarët e PK-së do t’i marrin keto para...
Ekonomi18 Shtator 2020
Agron Demi nga Instituti GAP ka bërë të ditur se gjysma e kontributpaguesve pensional mesatarisht mund të tërheqin vetëm 31 euro nga Trusti. Ai vlerësoi se sjellja e politikanëve ndaj qytetarëve është sjellje prej sadistësh....
Lajme17 Shtator 2020
Mësimin në distancë gjatë pandemisë COVID-19 nuk e kanë ndjekur 9070 nxënës prej klasës së parë deri tek ajo e dymbëdhjetë. Ministri i Arsimit, Ramë Likaj në seancën e sotme plenare, tha se kjo ka...
Lajme11 Shtator 2020
Gazetari, Lavdim Hamidi ka qenë i ftuar në emisionin “Expose” prodhim i Gazeta Blic, ku ka folur për Pakon Emergjente. Sipas Hamidit, kryeministri ka dështuar pasi biznet janë futur në një krizë të thellë ekonomike dhe se qeveria...
Lajme09 Shtator 2020
Një ditë pasi kanë hyrë në selinë e OVL të UÇK-së për të marrë dosjet e rasteve që ndërlidhen me Gjykatën Speciale, hetuesit e kësaj gjykate kanë zbarkuar edhe në zyrat e Gazetës InFokus për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.