Lajme

Pas anulimit të ligjit të pagave, kryeministri Hoti takon sot përfaqësuesit e sindikatave

Pas anulimit të ligjit të pagave, kryeministri Hoti takon sot përfaqësuesit e sindikatave
10:48 | 01 Korrik 2020

Dje u anulua nga Gjykata Kushtetuese Ligji për pagat.

Pas këtij vendimi, përfaqësuesit e sindikatave u shprehën të indinjuar duke paralajmëruar masa radikale nëse Qeveria nuk vepron.

Mirëpo sot për këtë temë duket se do të diskutoj kryeministri Avdullah Hoti me përfaqësuesit e Sindikatave në ora 14:00.

Kjo u bë e ditur në një komunikatë për media nga zyra e kryeministrit.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera