×
Etiketë: përfaqësuesit
Ekonomi01 Tetor 2020
Kryeministri Hoti së bashku me ministrin Besian Mustafa kanë takuar drejtuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Verërave në Kosovë “Enologjia”,transmeton Front Online. Në këtë takim Hoti shprehi përkrahjen e këtij sektori,duke përmendur kështu dyfishmin e...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje me të cilat po përballen fermerët. Me këtë rast, ministri Mustafa u zotua se ministria...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur sot përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës, me të cilët ka biseduar rreth aktualitetit politik dhe ekonomik në vend, sfidat në luftën kundër COVID-19, si dhe...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot përfaqësuesit e sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Në këtë takim u diskutua për kërkesën e tyre për kompensim shtesë, mbi pagën bazë në betejën kundër pandemisë...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi priti në takim sot përfaqësuesit e Korporatës Financiare të SHBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC), Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic, bashkë me ambasadorin...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të takohet sot me përfaqësuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe Odës Ekonomike Amerikane në Kosoëv. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media të lëshuar nga...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Sot në seancën gjyqësore në Londër ndaj kreut te WikiLeaks Julian Assange, u tha se i ishte kërkuar identiteti i burimit të informacioneve negative për kapin elektoral të Hillary Clinton. Sipas deponimeve, dy figura politike...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj dhe përfaqësuesit e SBAShK-ut kanë biseduar sot për përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor Në një njoftim të SBAShK’ut është bërë e ditur se në takim u diskutuan...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Familjarëve të Heronjve dhe Dëshmorëve të para luftës së UÇK-së, me të cilët diskutoi rreth statusit të pazgjidhur për të plagosurit e viteve...
Lajme03 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit,  Vjosa Osmani priti sot përfaqësuesit e “Handikos Prishtina” dhe të Shoqatës së të verbërve. Përfaqësuesit e këtyre organizatave e njoftuan znj. Osmani me sfidat me të cilat po ballafaqohen personat me nevoja...
Lajme30 Korrik 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi priti sot në takim kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin, i shoqëruar nga përfaqësues të bizneseve të gastronomisë. Në takim u diskutua rreth masave të reja,...
Lajme28 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës,  Driton Selmanaj, priti sot në takim përfaqësuesit e bashkësive fetare në Republikën e Kosovës, ku u diskutua për Projektligjin për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit nr. 02/L-31 për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.