×
Etiketë: ligjit
Lajme30 Shtator 2020
Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës do të protestojnë më 3 tetor para Kuvendit të Kosovës për të kërkuar që të lejohet tërheqja e një pjese të Trustit Pensional, sipas propozimit të Qeverisë për pakon...
Ekonomi30 Shtator 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere në mënyrë unanime ka miratuar në parim Projektligjin për plotësim-ndryshimet e Ligjit për Financimin e Partive Politike. Megjithëse ky projektligj u konsiderua i nevojshëm për rritjen e llogaridhënës dhe transparencës...
Lajme29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, për 24 orët e fundit ka shqiptuar 482 tiketa në bazë të Ligjit Covid-19, raporton Front Online. Ndërsa, po ashtu ka shqiptuar edhe 1 mijë e 216 tiketa për ata që kanë...
Lajme28 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar sot plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga trusti. Pas situatës së rënduar ekonomike...
Front TV28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sërish nuk e kanë kaluar ligjin për rimëkëmbje ekonomike. Vetëm 48 deputetë kanë marrë pjesë në votim, duke mos patur koorum për kalimin e këtij ligji. Ligji për rimëkëmbje ekonomike,...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 828 tiketa për ata që nuk kanë respektuar Ligjin për Pandeminë, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur në raportin...
Lajme25 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë në votim, dhe projektligji do të votohet përsëri në seancën e ardhshme. Për çka ka...
Lajme20 Shtator 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi në një deklaratë për Gazeta Blic tregoi për hapat që do të ndërmerren pasi që Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk u miratua nga Kuvendi i Kosovës. “Nuk besoj që kemi...
Lajme19 Shtator 2020
Në mars të vitit 2019, Kuvendi i Kosovës kishte miratuar Ligjin që ndalon funksionimin e bizneseve të lojërave të fatit për 10 vitet e ardhshme, duke shfuqizuar edhe Ligjin e deriatëhershëm për lojërat e fatit....
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1 mijë e 10 gjoba në trafik, raporton Front Online. Ndërsa, gjatë kësaj kohë policia ka shqiptuar edhe 742 gjoba për ata që nuk...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu, ka treguar se edhe sot ishte si pikë e rendit të ditës votimi i Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, i cili ka dështuar për herë të tretë....
Lajme17 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka reaguar pasi që për shkak të mungesës së kuorumit, Kuvendi i Kosovës nuk arriti të votojë Projektligjin për rimëkëmbje ekonomike COVID-19. Selmanaj në Facebook ka thënë se me këtë ligj do...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi u takua me homologen e tij nga Shqipëria, Etilda Gjonaj.Sipas Selimit ishte takim miqësor dhe i frytshëm. Selimi tha se synohen prespektiva te reja në zhvillimin e dy vendeve, ku...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.