×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  New York Times: Vuçiq do të takohet me Trumpin në Shtëpinë e Bardhë më 27 qershor

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times” raporton se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, më 27 qershor, ditë kjo kur do të mbahet edhe takimi Kosovë-Serbi i caktuar nga Richard Grenell.

  “Të shtunën, ai do të takohet në Shtëpinë e Bardhë me presidentin Trump dhe të dërguarin e tij për Ballkanin, Richard Grenell, për të diskutuar rreth iniciativës të drejtuar nga SHBA’të për një marrëveshje paqe mes Serbisë dhe Kosovës”, thuhet në shkrimin e NYT.

  Para këtij udhëtimi dhe takimi me Trump në Shtëpinë e Bardhë, më 26 qershor Vucic do të takohet në Moskë me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, i cili në vazhdimësi ka pohuar se një marrëveshje potenciale Kosovë-Serbi duhet të miratohet në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.

  Më 27 qershor në Washington do të udhëtojë edhe delegacioni nga Kosova i përbërë nga kryeministri Avdullah Hoti dhe presidenti, Hashim Thaçi.

   

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar presidenten e Komisionit...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Rreth 80 për qind e atyre që jetojnë në Gaza u është dashur të largohen nga shtëpitë e tyre. Kështu thuhet në...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë një nga çiftet më të komentuar në showbizin shqiptar. Ata kanë marrë vëmendje me historinë e...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi i tij zyrtar ishte caktuar të bëhej në fund të këtij muaji, megjithëse...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Iliriana dhe Shqipja kanë bërë një bisedë së bashku për banorët e rinj, Ardin dhe Mirdonin. Iliriana ka qenë ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Azemi i ka rrëfyer Kaderi se ka parë ëndrra të mira. E Kaderi e pyeti se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.