Gjuha:
×
Etiketë: times
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Për herë të parë në 114 vite, Times Square i New Yorkut do t’i japë lamtumirën një viti pa njerëzit që zakonisht grumbullohen me rastin e Vitit të Ri, mes frikës se turmat mund të...
Lajme08 Korrik 2020
Gazeta prestigjioze amerikane, “The New York Times”, e ka publikuar një listë të shteteve që mund të vizitohen nga qytetarët e ShBA-së edhe në kohën e pandemisë, ndonëse ata mund të përballen me disa kufizime...
Lajme26 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times”, dje ka raportuar për dështimin e takimit të 27 qershorit që ishte planifikuar të mbahej në Washington mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë i iniciuar nga emisari i Trump,...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times” raporton se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, më 27 qershor, ditë kjo kur do të mbahet...
Lajme20 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times”, në një artikull dedikuar ftesës që Shtetet e Bashkuara të Amerikës ua bënë Kosovës dhe Serbisë që më 27 qershor të takohen në Shtëpinë e Bardhë për dialogun mes...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Është e vështirë të thuhet nëse është kaluar kufiri mes gënjeshtrës dhe evazionit fiskal. Por sigurisht Donald Trump dhe babai i tij Fred e kaluan atë të cinizmit në vitet ’90 me përdorimin e blerjeve...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.