×
Etiketë: vuciq
Lajme25 Prill 2022
Vizita e Ndihmës Sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Karen Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Gabriel Escobar, nuk mund të konsiderohet si presion por...
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ky vend do ta bëjë një rishikim të plotë të të dhënave për numrin e vdekjeve nga sëmundja COVID-19, për të verifikuar nëse numri përkon me numrin nga...
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, i është kundërpërgjigjur Berlinit zyrtar për deklarimet e fundit se marrëveshja për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe duhet të jetë në përputhje me të drejtë kosovare. Vuçiq ka thënë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
I pyetur se kush e ka propozuar idenë për të emërtuar Liqenin e Ujmanit me emrin e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ai u përgjigj se kjo ka ardhur nga serbët e Kosovës. “Qytetarët tanë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq u krenua sot me një fakt. Sipas tij, në 11 muajt e fundit është trefishuar popullariteti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës midis serbëve. Vuçiq tha se nga 8.5 përqind,...
Lajme25 Shtator 2020
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Analisti i njohur amerikan për Ballkanin, Janusz Bugajski, ka deklaruar për gazetën e Malit të Zi, "Pobjeda", se prapa zhvillimeve politike diloserbe në këtë vend qëndron Aleksandër Vuçiq dhe Moska. Sipas tij, tre synimet kryesore...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (Asambleja e Përgjithshme e KB) se Beogradi beson se me dialog do të jetë në gjendje të arrijë një zgjidhje...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Politikani serb, Mlladjan Gjorgjeviq, ka akuzuar sot presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, se e ka shitur Kosovën për disa hua amerikane. Këto deklarata Gjorgjeviq i ka bërë pasi DFC-ja amerikane ka hapur dje zyrën në...
Lajme22 Shtator 2020
Delegacioni i qeverisë amerikane i kryesuar nga Emisari Special, Richard Grenell është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabic. Pas këtij takimi, presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka deklaruar se që nga...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Me rastin e shënimit të 75 vjetorit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, presidenti serb , Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e tij, deklaroi se Serbia është “plotësisht e përkushtuar për të gjetur një zgjidhje kompromisi...
Lajme16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj e cila ka qenë një nga gratë që ishin pjesëmarrëse në delegacionin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë, ka treguar se përse e ka injoruar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. “Një ditë para...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.