×
Etiketë: york
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave gjatë një feste në oborrin e një shtëpie në New York. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i Përkohshëm i Policisë,...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
New York mund të jetë qyteti i parë amerikan, nga qytetet e mëdha që do të hap shkollatë për nxënësit. Sipas planeve të reja të autoriteteve atje parashihet që fëmijët të kthehen sërish në shkolla...
Lajme16 Gusht 2020
Kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj Stublla, ka shkuar për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Atje Haradinaj-Stublla ka nderuar veprën e familjes Bytyqi në varrezat e Yonkers në New York, njofton Klan Kosova Kryediplomatja nëpërmjet...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Lindja magjepsëse e diellit në New York u kap nga objektivi i fotoreporterit të Anadolu Agency (AA). Lindja e diellit u vërejt në brigjet e lumit Hudson. Qielli mbi qytetin amerikan mori ngjyra të llojllojshme.
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
New York, New Jersey dhe Connecticut u kanë kërkuar qytetarëve që udhëtojnë nga shtetet ku numri i rasteve me koronavirus është në rritje që të shkojnë në vetizolim 14 ditor. Phil Murphy nga New Jersey...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
New York, New Jersey dhe Connecticut u kanë kërkuar qytetarëve që udhëtojnë nga shtetet ku numri i rasteve me koronavirus është në rritje që të shkojnë në vetizolim 14 ditor. Phil Murphy nga New Jersey...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times” raporton se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, do të takohet me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, më 27 qershor, ditë kjo kur do të mbahet...
Lajme20 Qershor 2020
Gazeta prestigjioze amerikane “New York Times”, në një artikull dedikuar ftesës që Shtetet e Bashkuara të Amerikës ua bënë Kosovës dhe Serbisë që më 27 qershor të takohen në Shtëpinë e Bardhë për dialogun mes...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Është e vështirë të thuhet nëse është kaluar kufiri mes gënjeshtrës dhe evazionit fiskal. Por sigurisht Donald Trump dhe babai i tij Fred e kaluan atë të cinizmit në vitet ’90 me përdorimin e blerjeve...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Tre policë nga New Yorku u hospitalizuan pasi që kishin konsumuar ‘milkshake’ për të cilat besohet se ishin spërkatur me zbardhues, shkruan The Independent. “Gjatë pauzës për ushqim, policët gjetën një substancë helmuese në pijet...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Tre policë nga New Yorku u hospitalizuan pasi që kishin konsumuar ‘milkshake’ për të cilat besohet se ishin spërkatur me zbardhues, shkruan The Independent. “Gjatë pauzës për ushqim, policët gjetën një substancë helmuese në pijet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.