×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  New York rikthehen masën e karantiminit 14 ditorë për nëntë shtete brenda SHBA-së

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  New York, New Jersey dhe Connecticut u kanë kërkuar qytetarëve që udhëtojnë nga shtetet ku numri i rasteve me koronavirus është në rritje që të shkojnë në vetizolim 14 ditor.

  Phil Murphy nga New Jersey ka thënë se qytetarët nga këto tri shtete “janë kthyer nga ferri” dhe nuk duan që tash të kenë “një raund të ri” të infeksioneve me Covid-19, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

  Disa vende jugore dhe perëndimor kanë raportuar numër rekord të rasteve të të prekurve nga virusi.

  Universiteti i Uashingtonit parashikon 180 mijë vdekje deri në tetor, apo 146 mijë nëse 95 përqind e qytetarëve vendosin maska.

  SHBA deri tash ka regjistruar 2.3 milionë raste me mbi 121 mijë të vdekur.

  Sa për masën e vetkarantimit dyjavor, vlen për shtetet Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, North Carolina, Saouth Carolina, Texas dhe Utah.

  Punime në rrjet, KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Me kërkesë të prokurorisë së Shkodrës gjykata e këtij qyteti ka vendosur sekuestro ndaj pasurive dhe bizneseve të shtetasit Ago Gjolaj. Në...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.