×
Etiketë: rikthehen
Lajme19 Shtator 2020
Pas rënies së numrit të rasteve pozitive me Covid19, shtabi emergjent në Komunën e Ferizajt në bashkëpunim me institucionet e nivelit qendror kanë filluar t’i rikthejnë shërbimet e rregullta në repartet e Gjinekologjisë, Kirurgjisë, Pediatrisë...
Lajme17 Shtator 2020
Kanë filluar të rikthehen kolonat e gjata në Fushë Kosovë. Në rrugën magjistrale Fushë Kosovë-Prishtinë dhe e cila shërben si lidhëse me shumë qytete të Kosovës, kolonat janë më se të zakonshme në orët e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Miliona nxënës dhe studentë të universitetit janë rikthyer sërish në klasë, fizikisht apo virtualisht. Shkollat ​​po rihapen me rregullore të rrepta për shkak të koronavirusit. Ka shumë modele që po ndiqen – nga “klasat flluska”...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ripërtërihen protestat e jelek-verdhëve në Paris. Pavarësisht se Franca po përballet me një situatë të vështirë pandemie, me qindra mijëra demonstrues marshuan në rrugë. Nuk munguan as incidentet, teksa policia përdori gazin lotsjellës për të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Pas një periudhe të gjatë stabilizimi, e cila ushqeu shpresat se në Italinë e kthyer në njërin prej vendeve më të goditura nga koronavirusi gjendja po ecte drejt ritme te shpejta drejt një përmirësimi të...
Lajme30 Gusht 2020
Pas dy viteve mungesë, në javën e tretë të shtatorit do të mblidhen qeveritë e dy shteteve shqiptare në Shkodër. Kosova dhe Shqipëria pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje të përbashkëta. E nga tri prej tyre...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Vende si Koreja e Jugut kanë zgjedhur rritjen e kufizimeve, duke mbyllur plazhet dhe restorantet, për të shmangur një valë të dytë të COID-19, ndërkohë që të kthyerit nga pushimet shihen si një burim përhapjeje,...
Lajme12 Gusht 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHP) ka dalë me rekomandime për qytetarët, pas kthimit të temperaturave të larta e të cilat ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Pavarësisht shqetësimeve për shpërthime të reja të koronavirusit në Evropë, dhjetëra mijëra nxënës gjermanë janë kthyer në shkollë më 3 gusht, pas përfundimit të pushimeve verore në landin verior, Mecklenburg-Vorpommern. Ky njëherësh është landi i...
Lajme20 Korrik 2020
Fillim i javës do të përcillet nga mot me diell. Temperaturat pritet të ngrihen si pasojë e masave të nxehta të ajrit me origjinë afrikane. Ndërkohë nga dita e premte pritet të krijohen kushte për...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Qytete dhe shtete të tëra përreth botës kanë rikthyer masat e serta të kufizimit në luftë ndaj koronavirusit, teksa numri i të infektuarve globalisht ka kaluar shifrën prej 13 milionë të prekurve. Në Shtetet e...
Lajme10 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se anëtarët e Grupit të Ekspertëve të zgjedhur nga qeveria e kaluar për procesin e vettingut, e të cilët kanë dhënë dorëheqje dy ditë më parë nga ky...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe aeroporti “Shën Pali” në Ohër prej sot sërish janë të hapura për fluturime të udhëtarëve, pas pauzës nga mesi i muajit mars si pjesë e masave për parandalimin e përhapjes...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.