×
Etiketë: nëntë
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Agjencia Kombëtare e Hetimeve në Indi njoftoi të shtunën se i ka arrestuar nëntë militantë të grupit al-Qaeda, të cilët ishin duke planifikuar sulme terroriste në disa lokacione, përfshirë kryeqytetin New Delhi. “Grupi ishte duke...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Autoritetet në Bosnje dhe Hercegovinë thonë se ata kanë arrestuar nëntë serbë etnikë të dyshuar për përfshirje në vrasjet e 44 civilëve myslimanë gjatë luftës së Bosnjës më 1992-95. Nëntë burrat, të gjithë ish-oficerë dhe...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testet e kryera janë regjistruar 98 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1,...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një gjykatë izraelite dënoi manekinen Bar Refaeli me nëntë muaj shërbim komunitar dhe nënën e saj me 16 muaj burg, duke i dhënë fund një çështje të gjatë evazioni fiskal që dëmtoi imazhin e ikonës...
Lajme27 Gusht 2020
Në kuadër të realizimit të investimeve kapitale dhe rregullimit të infrastrukturës rrugore në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar dhe po asfaltohen nëntë rrugë në fshatrat Mleqan dhe Drenoc. Asfaltimin e këtyre rrugëve...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Basri Kadrija, shqiptari nga Maqedonia Veriore është bërë baba i një vajze. Gëzimin e të bërit prind ai e ka festuar në një mënyrë të çuditshme, por të rrezikshme. Basriu ka nxjerrur revolen për të...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane (SCIP), gjatë ditës së sotme u ekstraduan drejt Italisë 9 persona të kërkuar që janë arrestuar në Shqipëri në periudha të ndryshme...
Lajme11 Gusht 2020
Tash e nëntë ditë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjendet në izolim, meqenëse ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Për gjendjen shëndetësore të Hotit, ka dhënë detaje këshilltari i tij për media, Xhavit Beqiri. Sipas tij,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Nëntë persona kanë vdekur në Serbi si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit. Po ashtu siç ka njoftuar Shtabi i Krizës në Serbi janë regjistruar edhe 295 raste të reja nga 9858 të...
Lajme04 Gusht 2020
Nëntë qytetarë të Dragashit kanë humbur jetën qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, si pasojë e këtij virusi, raporton Front Online. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Dragashit, Shaban Shabani. “Me lirimin e...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Aktiviteti ekonomik i Turqisë arrin nivelin më të lartë në nëntë vjetët e fundit Aktiviteti ekonomik i Turqisë gjatë korrikut u ngrit në nivelin më të lartë në nëntë vjet pasi shteti i lehtësoi masat...
Bota/Rajoni27 Korrik 2020
Nëntë persona kanë vdekur nga koronavirusi në Serbi në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 411 raste të reja. Janë testuar 9560 persona. Ndërkohë në Kroaci tre persona kanë vdekur në 24 orët...
Kronika27 Korrik 2020
I dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Repë të Podujevës ende nuk është kapur nga Policia. Tash e nëntë ditë, ai ndodhet në arrati, raporton Express. Se i dyshuari për vrasje gjendet akoma në arrati,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.