×
 • Kronika
 • Kronika

  I dyshuari për vrasjen e vëllezërve në Podujevë tash e nëntë ditë në arrati

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  I dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Repë të Podujevës ende nuk është kapur nga Policia. Tash e nëntë ditë, ai ndodhet në arrati, raporton Express.

  Se i dyshuari për vrasje gjendet akoma në arrati, e kanë konfirmuar në Prokurorinë Themelore të Prishtinës.

  Zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj,  ka thënë  se prokurori i rastit bashkë me Policinë janë duke zhvilluar hetime për sqarimin e plotë të rastit dhe arrestimin e të dyshuarit.

  “Duke ju referuar pyetjeve të parashtruara nga ana juaj, lidhur me këtë rast, prokurori i çështjes në koordinim me Policinë e Kosovës, janë duke i zhvilluar hetimet për sqarimin e plotë të rastit në fjalë, si dhe arrestimin e personit të dyshuar, i cili ndodhet në arrati”, thuhet në përgjigjet e Ulajt.

  Ndryshe, vrasja dyshohet të ketë ndodhur shkaku i një tokë, për të cilën të dy palët pretendonin mbi pronësinë e saj.

  Policia ka gjetur dhe konfiskuar katër gëzhoja dhe dy vetura në vendin e ngjarjes, derisa pas bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë AK-47, një pistoletë me gas dhe një pushkë gjuetie.

  “Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante policore ku janë gjetë dhe konfiskuar katër gëzhoja dhe dy vetura.Njësit policore kanë kryer bastisjen në shtëpinë e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar një armë AK-47, një pistoletë me gas dhe një pushkë gjuetie. Me vendim të prokurorit trupat e pa jetë janë dërguar për obduksion”, ka njoftuar Policia përmes raportit 24 orësh./Gazeta Express

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Front TV20 Qershor 2024
  Një mjet shpërthyes dyshohet se është gjetur në rrugën “Shpëtim Robaj” në Taukbahqe. Për "Front Online" e ka konfirmuar rastin zëdhënësja e...
  Kronika20 Qershor 2024
  Problemet me qentë endacakë vazhdojnë në kryeqytet ndonëse nga zyrtarë lokalë e qendrorë vazhdojnë të thonë se po punojnë drejt zgjidhjes së...
  Kronika20 Qershor 2024
  Një burrë teksa ishte duke ikur nga policia nën dyshimin për shpërndarje të substancave narkotike, është vetaksidentuar në Prizren. I dyshuari ka...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Çmimet e ujit të pijes mund të rriten në ditët në vazhdim. Përpos rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve, rreth 170...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është një shtet i cili synon anëtarësimin në OKB,...
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.