×
Etiketë: vrasjen
Lajme01 Tetor 2020
Sot është mbajt seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
George Clooney iu është bashkuar yjeve të tjerë duke kundërshtuar vendimin për ta dënuar vetëm njërin nga zyrtarët policorë të përfshirë në sulmin fatal të Breonna Taylorit. Teknikja e spitalit, Taylor, 26- vjeçare, ishte qëlluar...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit ka kërcënuar me hakmarrje kundër të gjithë personave që kanë pasur rol në vrasjen e ish-gjeneralit Qassem Soleimani përmes një sulmi me dron në janar të këtij viti. Faqja...
Kronika18 Shtator 2020
Për të tretën herë radhazi nuk ka arritur të mbahet seanca gjyqësore ndaj të akuzuarit Shaban Gogaj, i cili ngarkohet për vrasjen që kishte ndodhur në shtator të vitit 2018 në Deçan, duke e privuar...
Lajme17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë të enjten është mbajtur seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e familjes së Kujtimit, Rina Kika pas seancës gjyqësore, e...
Kronika17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Seanca gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit do të filloj në...
Kronika11 Shtator 2020
I akuzuari për vrasjen e Isa Sejdiut brenda Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Valon Iberdemaj ka pranuar dy nga veprat penale për çka ishte i akuzuar nga Prokuroria e Prishtinës dy vite më parë. Iberdemaj...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Arabia Saudite i ka dënuar tetë persona për vrasjen e gazetarit të gazetës “Washington Post”, Jamal Khashoggi. Këta persona janë dënuar me deri 20 vjet burgim. Sipas një raporti të gazetës Al Arabiya, e cila...
Kronika05 Shtator 2020
Në mbrëmjen e së premtes është vrarë B.Q 24 vjeçar. Ai nuk mundi t’iu mbijetojë plagëve të marra nga një përleshje që ndodhi mes tij dhe disa personave tjerë në Ferizaj. Policia e Kosovës për...
Lajme01 Shtator 2020
Për vrasjen e cila ndodhi gjatë 22 gushtit në fshatin Nekoc të Drenasit policia e Kosovës është duke e kërkuar edhe një person. Bëhet fjalë për djalin e vëllait të Shaban Sylës. Derisa për këtë...
Lajme27 Gusht 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë po kërkon nga Gjykata Themelore në Prishtinë, që Leotrim e Altion Sylës tu caktohet masa e paraburgimit, si të dyshuar për vrasjen e tani të ndjerit Qamil Demiri. Në kërkesën për...
Kronika26 Gusht 2020
Është ngritur aktakuzë ndaj S.A për vrasje të rëndë në fshatin Maqitevë të komunës së Suharekës që kishte ndodhur në fund të janarit të këtij viti. Prokuroria Themelore në Prizren bënë të ditur se deri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.