[wp-story]

Lajme

Policia: Po e kërkojmë edhe të dyshuarin e katërt për vrasjen në Nekoc të Drenasit

Policia: Po e kërkojmë edhe të dyshuarin e katërt për vrasjen në Nekoc të Drenasit
13:04 | 01 Shtator 2020

Për vrasjen e cila ndodhi gjatë 22 gushtit në fshatin Nekoc të Drenasit policia e Kosovës është duke e kërkuar edhe një person. Bëhet fjalë për djalin e vëllait të Shaban Sylës. Derisa për këtë rast tashmë në polici janë dorëzuar edhe tre persona të tjerë.

Andaj si rrjedhojë nga policia e Kosovës kanë deklaruar për Express se në koordinim me prokurorinë e shtetit po vazhdojnë me veprimet operative dhe hetimori për ta vënë para drejtësisë të dyshuarin e katërt për këtë rast.

“Lidhur me rastin e vrasjes që ka ndodhë në fshatin Nekovc të Drenasit, me datën 22 gusht 2020, hetuesit policor në koordinim të ngushtë me prokurorinë dhe gjyqtarin e procedurës paraprake po vazhdojnë të ndërmarrin veprimet operative dhe hetimore në përputhje me autorizimet që kanë. Përveç tre personave të dyshuar që janë vetëdorzuar , policia është në kërkim edhe të një personi tjetër i cili dyshohet të jetë i përfshirë në rast”, thonë nga Policia.
Nga Policia deklarojnë se kanë nkontrolluar në një shtëpi mbrëmë rreth orës 19:30 pasi që ëhstë marrë informata se pesoni i cili është në kërkim ndodhet në atë zonë dhe menjëherë nga ana e zyrtarëve policor, në koordinim me prokurorin (urdhër verbal), në dy lokacione (në shtëpinë e tij dhe në shtëpinë e një të afërmi), është kërkuar personi i dyshuar, mirëpo nuk është hasur nga policia.

Që nga data 27.08.2020, rasti është proceduar në prokurori dhe çdo veprim që merret nga ana e policisë bëhet në koordinim të plotë me prokurorinë.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera