×
Etiketë: katërt
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i ka lënë edhe një emër të ri Marrëveshjes së 4 Shtatorit të arritur në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. E ka pagëzuar si marrëveshje që e krijon...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Lajme01 Shtator 2020
Për vrasjen e cila ndodhi gjatë 22 gushtit në fshatin Nekoc të Drenasit policia e Kosovës është duke e kërkuar edhe një person. Bëhet fjalë për djalin e vëllait të Shaban Sylës. Derisa për këtë...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka nënshkruar një marrëveshje të katërt të vaksinave të koronavirusit, duke siguruar deri në 60 milionë doza të një trajtimi eksperimental që po zhvillohet nga gjigantët e barnave. GSK dhe...
Lajme27 Korrik 2020
Një qytetar nga komuna e Kamenicës ka humbur jetën pasi është prekur nga Covid-19. Ky është rasti i katërt nga kjo komunë që humb jetën pasi është prekur nga virusi. Lajmin e ka bërë të...
Lajme27 Korrik 2020
Nagip Arifi ka marrë edhe zyrtarisht detyrën e kryetarit të komunës së Bujanocit. Ai në konferencën për media tha  se ishte një akt solemn i pranim-dorëzimit të detyrës nga ish kryetari i komunës, Shaip Kamberi...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka thënë se ka dalë negativ në testin e katërt për koronavirus. “RT-PCR për Sars-Cov-2: negativ. Ditë të mirë të gjithëve”, ka shkruar ai në rrjetin social, Tëitter. Të mërkurën,...
Lajme24 Korrik 2020
LDA Ballkan po mban edicionin e katërt të projektit "Leap in Prishtina", i cili ka për qëllim ngritjen e potencialit tek të rinjtë dhe fuqizimin e tyre. Për këtë projekt kanë aplikuar rreth 600 të...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Nagip Arifi është zgjedhur sot kryetar i Komunës së Bujanocit dhe menjëherë premtoi se do të jetë kryetar i të gjithëve, pavarësisht etnitetit dhe fesë, bëjnë të ditur mediat serbe. Në koalicionin e krijuar nga...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Bisedimet e BE-së për arritjen e një marrëveshjeje për një fond të madh të rimëkëmbjes pas koronavirusit kanë hyrë në ditën e katërt. Ka dallime të thella midis liderëve, të cilët po përpiqen të negociojnë...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Vdekjet në Meksikë nga pandemia e coronavirusit u rritën mbi 35,000 të dielën, me vendin e Amerikës Latine që kapërcen Italinë për vdekje – duke u bërë vendi i katër me numrin më të lartë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.