×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pas testit të katërt, presidenti brazilian del se është shëruar nga Covid-19

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka thënë se ka dalë negativ në testin e katërt për koronavirus.

  “RT-PCR për Sars-Cov-2: negativ. Ditë të mirë të gjithëve”, ka shkruar ai në rrjetin social, Tëitter.

  Të mërkurën, Bolsonaro kishte njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për koronavirus për herë të tretë radhazi. Ai ishte diagnostikuar me Covid-19 për herë të parë më 7 korrik.

  Bolsonaro është i njohur për qëndrimet kundër masave kufizuese. Ai në të kaluarën është përpjekur ta nënvlerësojë rrezikun që vjen nga pandemia, duke e përshkruar sëmundjen si një grip të vogël.

  Megjithatë, vendi i tij është prekur shumë nga koronavirusi. Brazili është shteti me më së shumti raste në Amerikën Latine dhe në mesin e shteteve më të prekura në botë.

  Deri më tani, atje janë regjistruar 2,348,200 persona të infektuar dhe mbi 85 mijë të vdekur.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka zgjedhur ekranin e RAI 3 për ta mbrojtur homologun e saj shqiptar, Edi Ramë përballë sulmeve...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Rebelët Houthi të Jemenit kanë thënë se kanë nisur sulmet ndaj tre anijeve në Oqeanin Indian dhe Detin e Kuq. Ata thanë...
  Bota/Rajoni27 Maj 2024
  Koreja e Veriut ka thënë të hënën se kanë dështuar përpjekjet e saj për ta dërguar një satelit tjetër spiun në orbitë....
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Ministria e Zhvillimit Rajonal ka lansuar shpalljen publike për skemën e granteve. Zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, Ali Tafarshiku,  ka deklaruar se tashmë...
  Lajme28 Maj 2024
  “Sapo që Serbia t’i vë sanksione Federatës Ruse, atëherë do të ishte një moment kur ata mund të tregojnë se duan të...
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.