×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  New York rikthehen masën e karantiminit 14 ditor për nëntë shtete brenda SHBA-së

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  New York, New Jersey dhe Connecticut u kanë kërkuar qytetarëve që udhëtojnë nga shtetet ku numri i rasteve me koronavirus është në rritje që të shkojnë në vetizolim 14 ditor.

  Phil Murphy nga New Jersey ka thënë se qytetarët nga këto tri shtete “janë kthyer nga ferri” dhe nuk duan që tash të kenë “një raund të ri” të infeksioneve me Covid-19, shkruan BBC.

  Disa vende jugore dhe perëndimor kanë raportuar numër rekord të rasteve të të prekurve nga virusi.

  Universiteti i Uashingtonit parashikon 180 mijë vdekje deri në tetor, apo 146 mijë nëse 95 për qind e qytetarëve vendosin maska.

  SHBA deri tash ka regjistruar 2.3 milionë raste me mbi 121 mijë të vdekur.

  Sa për masën e vetkarantimit dyjavor, vlen për shtetet Alabama, Arkansas, Arizona, Florida, North Carolina, Saouth Carolina, Texas dhe Utah.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Mungesa e ligjeve për monedhat dixhitale e ka ngadalësuar përhapjen e tyre në Shtetet e Bashkuara. Zëri i Amerikës, Deana Mitchell, raporton...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Prezantohet në panairin ndërkombëtar EUROSATORY që po mbahet në Paris, prototipi i parë i makinës ushtarake shqiptare “Shota”. Shqipëria merr pjesë për...
  Bota/Rajoni17 Qershor 2024
  Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë Korenë e Veriut këtë javë për herë të parë në 24-vjet, thanë të dy vendet,...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha se Kina po i ofronte Rusisë teknologji që po zgjat pushtimin rus të Ukrainës...
  Lajme18 Qershor 2024
  Udhëheqësit e Bashkimit Evropian përfunduan pa marrëveshje një diskutim të hënën se kush duhet të marrë postet kryesore të bllokut evropian për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Faton Klinaku, për FrontOnline thotë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim do të mblidhet sot.Ky komision pritet që sot ta bëjë shqyrtimin e Projektligjit për...
  Lajme18 Qershor 2024
  Mësimdhënësit, përveç arsimimit të nxënësve, kanë përgjegjësi edhe t’i edukojnë ata. Këtë, arsimtarët e realizojnë në orët e kujdestarisë, për të cilat...
  Lajme18 Qershor 2024
  Veteranët e UÇK-së, edhe më tej vazhdojnë të jenë kategoria më e shtypur në vend, përkundër faktit se në një kohë kontributi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.