×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Policët në New York hospitalizohen pasi konsumuan pije me zbardhues

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Tre policë nga New Yorku u hospitalizuan pasi që kishin konsumuar ‘milkshake’ për të cilat besohet se ishin spërkatur me zbardhues, shkruan The Independent.

  “Gjatë pauzës për ushqim, policët gjetën një substancë helmuese në pijet e tyre, që besohet se është zbardhues”, ka thënë në një deklaratë Asociacioni për Mirëqenien e Policisë së New Yorkut.

  Presidenti i Unionit të Policisë paralajmëroi se “mjedisi në të cilin po punojnë policët është përkeqësuar në një nivel kritik”, pas këtij helmimi të dyshuar.

  NYPD ka nisur një hetim të menjëhershëm për të kuptuar nëse incidenti ka qenë “i natyrës aksidentale apo të qëllimshme”, ka thënë ky departament.

  Që të tre policët ishin liruar nga spitali pas disa orëve trajtimi dhe mbikëqyrjeje.

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli. 47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është duke vazhduar me përkrahjen e saj ndaj Ukrainës. Në një njoftim të lëshuar nga Ministria...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Emisari BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar për takimet e zhvilluar sot në Bruksel me kryenegociatorin serb, Petar Petkovic, dhe...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi, ka mbledhur sot në takim kryeprokurorët dhe zëvendës kryeprokurorët e prokurorive të vendit....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Suedia pritet të bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s në ditët apo javët në vazhdim, pasi të hënën dha miratimin edhe vendi i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.