×
Etiketë: shtëpinë
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Përafërsisht 3,500 kompani amerikane, përfshirë gjigantët Tesla dhe Ford Motor, e kanë paditur administratën e presidentit Trump në dy javët e fundit për vendosjen e taksave prej më shumë se 300 miliardë dollarësh ndaj mallrave...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke u zhvilluar në kuadër të Kornizës së Investimeve në Ballkanin Perëndimor....
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një grua angleze ka festuar ditëlindjen e saj të 100 në shtëpinë ku ka jetuar gjatë gjithë jetës së saj. Vera Bunting ishte 6-muajshe kur u transferua në banesën ku jeton edhe sot e kësaj...
Kronika20 Shtator 2020
Target i hajnave mbrëmë rreth orës 21:35 ishte një shtëpi në Lipjan. Pronari i shtëpisë ka raportuar në polici se disa persona janë futur me forcë në shtëpinë e tij dhe kur kanë vërejtur atë,...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka publikuar në Facebook fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjeve në Shtëpinë e Bardhë. Marrëveshja u quajt historike nga Shtëpia e Bardhë dhe vetë Hoti. Pavrësisht kësaj ajo nuk u mirëprit nga të...
Kronika19 Shtator 2020
Zyrtarit të Policisë së Kosovës, Ferid Leci, i shpallur në kërkim nga mbrëmë kur edhe iu shmang arrestimit të tij, pasi paraprakisht e kuptoi se forcat e rendit e kishin futur edhe atë në listën...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka thënë se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka dy krahë, njëra prej tyre çon në Bruksel e tjetra në Washington. Këto deklarata Plenkoviq i ka dhënë sot gjatë një...
Kronika13 Shtator 2020
Dy persona janë arrestuar në Gjilan, pasi që të njëjtit janë takuar dhe arrestuar në shtëpinë e pronarit duke depërtuar me forcë dhe duke shfrytëzuar për banim. Pronari nuk është takuar ndërsa dy të dyshuarit...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi, ka thënë se delegacioni i Kosovës asgjë nuk do të kishte refuzuar në SHBA. Bislimi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se kundërshtimi i...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar nga një gazetar që të hiqte maskën për të bërë një pyetje në një konferencë shtypi të Shtëpisë së Bardhë të hënën. Sipas mediave të huaja, ka qenë Jeff...
Lajme08 Shtator 2020
Qytetarët e Kosovës nuk e kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur në mes të Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Mospajtimet e tyre kanë të bëjnë me pikën për liqenin e Ujmanit dhe lidhjen e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.