Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Drejtori i Prishtinës tregon nëse kryeqyteti do t’i kthehet karantinës

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, në një intervistë për Front Online, ka thënë që vendimi për rikthimin e karantinës në Prishtinë është në duar të ekzekutivit.

  “Sikurse në rastin e parë kur ka qenë në karantinë, ashtu edhe nëse do të kemi ndonjë situatë të tillë të ngjashme nuk është vendim që merret në organet e komunës dhe janë institucionet shtetërore që i zbatojnë rekomandimet e IKSHPK-së dhe vendosin për secilën komunë sigurisht në bashkëpunim me ekzekutivin komunal, por vendimet vijnë nga niveli qendror”, ka thënë Tahiri.

  Kryeinspektori i Prishtinës: Shqiptuam qindra gjoba për biznese dhe qytetarë

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Lajme29 Maj 2023
  KFOR-i është duke e ruajtur sigurinë e objekteve të komuanve në veri të vendit, aty ku sot do të nisin punën kryetarët...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, sot do të zhvillojë një takim me kryetarët e komunave veriore. Bëhet e ditur se takimi do të...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...
  Sport28 Maj 2023
  Milani ka fituar 1-0 në derbin me Juventusin në kuadër të javës së 37-të, për ta siguruar kështu kualifikimin në Ligën e...
  Lajme28 Maj 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.