×
Etiketë: drejtori
Ekonomi30 Shtator 2020
Në vazhdën e vizitave që po iu bën bizneseve drejtori i ATK-së Ilir Murtezaj, u ndal edhe në industrinë e përpunimit të drurit “Ciao Berto”. Murtezaj u njoh për së afërmi me problemet që janë...
Lajme29 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur dje në Lipjan, në të cilin ka qenë i përfshirë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj. Në këtë aksident nuk ka pësuar lëndime askush. Këtë e konfirmoi...
Lajme28 Shtator 2020
Në fillim të vitit të kaluar (2019) anëtarët e komisionit të rivlerësimit të tenderit të Autostradës së Gjilanit e kanë dhënë dëshminë e tyre në hetuesi. Tre anëtarët, I.B, M.E dhe L.Li kanë deklaruar se...
Front TV27 Shtator 2020
Gëlltisin gozhda, kikirik e fasule, drejtori flet për intervenimet që bëhen tek fëmijët në Klinikën e ORL-së Në gjendje shumë të rëndë shëndetësore, për shkak të gëlltitjes së trupave të huaj, shumë fëmijë drejtohen për...
Lajme23 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kosovar për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka paralajmëruar që në tetor, nëntor e dhjetor qytetarët do të shohin aksione si nëpër filma. “Në muajin tetor, nëntor dhe dhjetor do të shohim aksione si...
Front TV20 Shtator 2020
Ndonëse angazhimet u janë shtuar me përhapjen e virusit Covid-19 në Kosovë, Klinikës së Neonatologjisë në QKUK, nuk i është shtuar edhe stafi shëndetësorë. Në mungesë të tyre, ata po mundohen të ofrojnë të gjitha...
Lajme18 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka bërë të ditur se sot nga ora 07:00 deri në 19:00, zyrtarët e PK-së kanë shqiptuar 521 gjoba për shkelësit e masave të Qeverisë kundër...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Drejtori i FBI-së po akuzon Rusinë se po ndërhyn në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e të cilat pritet të mbahen në më pak se një muaj, shkruan BBC. Christopher Ray në adresimin...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Nxënësit që nga fillimi i kësaj jave pas gjashtë muajve i janë rikthyer bankave shkollore. E ky fillim vit shkollorë, i ka gjetur më ndryshe si gjithherë, shkaku i pandemisë Covid-19, shkruan IndeksOnline. Distanca, maskat...
Front TV15 Shtator 2020
Qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, 49 zyrtarë të burgjeve janë infektuar me Coronavirus. Prej tyre aktualisht janë 8 raste aktive. Këtë gjë e ka konfirmuar në një intervistë për Front Online, Nehat Thaçi, drejtor...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Drejtori i degës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Evropë, Hans Kluge, tha se Evropa pritet të shënojë rritje të numrit të viktimave të koronavirusit në tetor dhe nëntor. “Do të jetë më vështirë. Në...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është e pajustifikueshme që sektori privat të jetë më i përgatitur se ai publik....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.