Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Drejtori i FBI-së: Rusia po përpiqet të minojë zgjedhjet në ShBA

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Drejtori i FBI-së po akuzon Rusinë se po ndërhyn në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e të cilat pritet të mbahen në më pak se një muaj, shkruan BBC.

  Christopher Ray në adresimin e tij në Kongres, ka thënë se shqetësimi i tij më i madh është “vazhdimi i shpërndarjes së dezinformatave”, e të cilat mund të minojnë procesin zgjedhor dhe rezultatin në zgjedhjet e 2020.

  Ai tha se Rusia është duke përdorur mediet sociale me qëllim për të denigruar zëvendëspresidentin Joe Biden

  Në anën tjetër Macon Philips, personi që ka menaxhuar strategjinë digjitale për presidentin Barak Obama si dhe sekretarin e shtetit John Kerry,ka thënë se “ strategjia e Rusisë është që të mbjellë dyshime dhe t’ia mohojnë medias dhe publikut aftësinë për të punuar e vepruar në mënyrë racionale në lidhje me atë që ndodh gjatë zgjedhjeve”.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në bashkëbisedimin që ka zhvilluar në Londër në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me fjalimin...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  “Jemi në mes të procesit për anëtarësimin në NATO. Turqia ka njoftuar se do ta ratifikojë kërkesën tonë para zgjedhjeve. Të njëjtën...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Çdo përpjekje e Ukrainës për të marrë gadishullin e Krimesë do të ishte një arsye për Rusinë që të përdorte “absolutisht çdo...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mirëpritur marrëveshjen e arritur gjatë bisedimeve të mbajtura në Republikën e Maqedonisë së Veriut për zbatimin e...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, sot kanë shkuar në Gllogjan për të nderuar dëshmorët e...
  Vip24 Mars 2023
  Bledi Mane vijon të jetë po aq thumbuas sa edhe brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ai ka publikuar një foto...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ambasadorë të  shteteve të QUINT-it, kanë bërë homazhe te Memoriali i ushtarëve të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.