×
Etiketë: kthehet
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë të fushës dhe Bordit këshillëdhënës po vazhdojnë të japin rezultate. Ai...
Lajme25 Shtator 2020
Trupi gjykues i Gjykatës së Apelit në Prishtinë ka vendosur ta kthejë në procedurë të re çështjen në rastin e vrasjes së politikanit serbe, Oliver Ivanoviq. Një vendim i tillë u mor pasi avokatët e...
Vip25 Shtator 2020
Xhamia Mbret në Berat është pasuruar edhe më, pas restaurimit të detajeve të mureve të brendshme. Janë dashur më shumë se tre vjet punë që arkitektura e rafinuar në tavanin e xhamisë të marrë pamjen...
Lajme22 Shtator 2020
Deputeti i LDK’së, Fetah Rudi ditë më parë ka njoftuar se është liruar nga spitali ku po trajtohej pas infektimit me COVID 19, raporton Gazeta Express. Rudi për shërimin e tij ka njoftuar përmes një...
Ekonomi18 Shtator 2020
Zyrtari i lartë për turizëm në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, Arian Krasniqi, i cili njëherit është djali i vëllait të ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqit, në nëntor të vitit të kaluar kishte grushtuar sekretarin e kësaj...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA Anthony Fauci tha të premten se vetëm vitin e ardhshëm jeta mund t’i rikthet normalitetit të para-pandemisë. Por gjithçka do të varet sipas tij nga fakti...
Lajme11 Shtator 2020
Për njohësin e çështjeve politike, Safet Gërxhaliun, Marrëveshja Ekonomike që u nënshkrua në Uashingron, është e një rëndësie ekonomike të pakontestuar pasi rikthehet vëmendja tek Kosova si në aspektin politik dhe në atë ekonomik. “Kjo...
Vip09 Shtator 2020
Jonida Maliqi është emër shumë aktiv në rrjete sociale, e cila kohë pas kohe publikon fotografi të reja. Në fotografitë që ajo sjell nga përditshmëria nuk mungojnë komentet nga ana e ndjekësve, si ato pozitive...
Lajme09 Shtator 2020
Republika e Kosovës asnjëherë nuk ka pasur problem njohjen e shtetit të Izraelit, ka thënë Zëdhënësi i Vetëvendosjes Përparim Kryeziu, pas reagimeve të shefit të tij, që nëse vie në pushtet, nuk do ta implementojë...
Lajme08 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nëse subjekti i tij kthehet në qeverisje, atëherë nuk do të respektojë Marrëveshjen e Uashingtonit të arritur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Kurti ka thënë...
Lajme03 Shtator 2020
Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Artur Mrasori i cili në janar të këtij viti gjatë një aksioni policor në Zhur të Prizrenit, kishte marrë plagë të mëdha, do të kthehet nesër në Kosovë, transmeton Front...
Lajme02 Shtator 2020
Një polic kishte vdekur dhe një tjetër ishte plagosur në një operacion të Policisë së Kosovës ku shpërtheu eksploziv në fshatin Zhur të Prizrenit. Pas 7 muajve nga kjo ngjarje tragjike, vije një lajm i...
Kronika28 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se një person nga Malisheva ka humbur para dy ditësh. Rastin në Polici e ka raportuar babai i viktimës. Ai tha se djali i tij me datën 26.08.2020 kishte shkuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.